دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
آمارهای رسمی منتشر شده نشان می دهد 70 درصد از خودروهای تولید داخل در پایین‌ترین سطح کیفی قرار دارند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
ضعف در کیفیت خودروهای داخلی انتقاد همیشگی به صنعت خودروسازی کشور است. مردم ایران هم مانند بقیه مردم در سراسر جهان حق دارند تا در ازای پولی که پرداخت می کنند خودروی استاندارد تحویل گیرند اما متاسفانه این امر در ایران نقض آشکار می شود. برکسی پوشیده نیست که خودروهای تولید داخل ایران به هیچ وجه از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و با استانداردهای جهانی فاصله ای نجومی دارند.
حالا آمارهای رسمی منتشر شده نیز همین موضوع را تایید کرده و نشان می دهد 70 درصد از خودروهای تولید داخل در پایین‌ترین سطح کیفی قرار دارند.
اما خودروسازان چه اقدامی برای بهبود کیفیت خودروهای داخلی انجام می‌دهند؟
مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: «خودروسازان در مسائل بهبود کیفی تولیدات، هنوز انتظارات این سازمان را به‌خوبی برآورده نکرده‌اند. این خودروها شامل تولیدات داخلی و خودروهای وارداتی است.
رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به توقف خودروهای پرعیب و ناایمن در بازه زمانی کوتاه‌مدت، گفت: «خودروسازان در مسائل بهبود کیفی تولیدات هنوز انتظارات این سازمان را به‌خوبی برآورده نکرده‌اند و خودروسازان مکلف و متعهد هستند طبق تعهدی که نسبت به شروط 15‌گانه سازمان ملی استاندارد ایران داشتند، به وظایف خود عمل کنند.»
وقتی تصادف اتفاق افتاد یک چیزی باید از راننده یا سرنشینان محافظت کند و آن چیز در درجه اول وسیله است؛ یعنی باید ستونها، استحکامات و پلتفرمی که دراین وسیله به کار برده شده، قطر آلیاژی که در آن به کار رفته و به گونه‌ای عمل کند که جان پناهی برای سرنشینان باشد یا کمربند ایمنی باید بموقع قفل شود که شدت برخورد سرنشینان را بتوان کنترل کرد. اما در خودروهای داخلی، خود خودرو عامل شدت تخریب یا جراحات است. مثلا ترمز وسیله‌ای برای کنترل خودرو در مواقع خطر است، اما در خودروهای داخلی وقتی راننده ترمز می‌کند خط ترمز خودرو چندین متر کشیده میشود. در این حالت دیگر خودرو در اختیار راننده نیست و خودرو به هر جایی ممکن است بخورد یا ترمز ABS درست عمل نمی‌کند یا کیسه هوایی که در زمان حادثه اگر درست عمل کند، جان پناهی برای راننده می‌شود، عملا عمل نمی‌کند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster