طبق گفته یکی از مدیران کوالکام، تغییر مسیر این شرکت به‌سمت هسته‌های سفارشی Oryon یکی از دلایل افزایش قیمت اسنپدراگون 8 نسل 4 نسبت به نسل 3 است. بااین‌حال این تنها دلیل افزایش قیمت نیست و به گفته یکی از منابع آگاه، موضوعات دیگری در این امر نقش دارند اما این دلایل کدام‌اند؟ پاسخ به پشتیبانی این تراشه از فناوری‌های پیشرفته رم و باتری اشاره می‌کند.

منبعی آگاه به‌ نام «Digital Chat Station» ادعا می‌کند سال آینده اکثر گوشی‌های پرچم‌دار با Snapdragon 8 Gen 4، از برخی فناوری‌های بهبودیافته این چیپست بهره نخواهند برد و فقط ارتقاهای اصلی این تراشه را دریافت خواهند کرد.

پشتیبانی از رم LPDDR5X و باتری سیلیکونی در اسنپدراگون 8 نسل 4

بنابراین فقط برخی پرچم‌داران خاص با اسنپدراگون 8 نسل 4، از فناوری‌های پیشرفته این تراشه، مثل پشتیبانی از باتری‌های سیلیکونی و رم LPDDR5T، بهره خواهند برد. این منبع می‌گوید باید شاهد اضافه‌ شدن قابلیت‌هایی، مانند حسگر اثرانگشت اولتراسونیک و حافظه LPDDR5X، به دیگر گوشی‌های پرچم‌دار مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 4، باشیم. دایمنسیتی +9300 مدیاتک به‌صورت پیش‌فرض در همه گوشی‌های به‌‌ کار رفته و از استاندارد LPDDR5T پشتیبانی می‌کند.

اسنپدراگون 8 نسل 4

کمپانی SK hynix قبلاً از نسخه رم LPDDR5T خود با سرعت عملیاتی 9600 مگابیت بر ثانیه رونمایی کرده بود؛ بنابراین اگرچه این فناوری در بازار وجود دارد، ما آن را فقط در برخی پرچم‌داران مجهز به Snapdragon 8 Gen 4 خواهیم دید، نه در نسل فعلی؛ چون نرخ پذیرش این فناوری بین کاربران و توسعه‌دهندگان احتمالاً در تراشه نسل بعدی کوالکام بیشتر خواهد بود. درمورد باتری‌های سیلیکونی، این فناوری به‌آرامی درحال جاافتادن میان گوشی‌های پرچم‌دار است. از طریق این فناوری، سازندگان می‌توانند ظرفیت باتری را بدون افزایش ضخامت بیشتر کنند.

به‌صورت طبیعی، استفاده از باتری‌های سیلیکونی و رم LPDDR5T در ممتازترین پرچم‌داران مجهز به اسنپدراگون 8 نسل 4 به این معنی است که این دستگاه‌ها گران‌تر خواهند بود. تراشه آینده کوالکام به‌طورکلی گران‌تر می‌شود و شرکت‌های سازنده موبایل اگر بخواهند گوشی‌های مجهز به این چیپست را با قیمت رقابتی بفروشند، باید تصمیم بگیرند از کدام فناوری این تراشه چشم‌پوشی کنند. به‌طور مشخص استفاده از تمام فناوری‌های این تراشه می‌تواند قیمت تمام‌شده آن برای استفاده در گوشی‌ها را افزایش دهد.

source

توسط digitalwebmaster