طبق گزارش‌هایی که به‌تازگی منتشر شده‌اند، احتمال دارد که اپل اقدام به کاهش میزان حاشیه‌های نمایشگر در آیفون ۱۶ پرو و پرو مکس تا ۴۰ درصد نسبت به نسل قبلی این محصولات نماید و نسبت صفحه‌نمایش به بدنه را بیش از پیش ارتقا دهد.

مشخصات احتمالی صفحه‌نمایش آیفون ۱۶ پرو مکس

آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس از حاشیه‌های نسبتاً باریکی در اطراف نمایشگر خود بهره می‌برند؛ اما گزارش‌های جدید ادعا دارند که اپل به این مقدار رضایت نداده و می‌خواهد حاشیه‌های صفحه‌نمایش در نسل جدید گوشی‌های هوشمند خود را از قبل هم باریک‌تر کند. در صورت صحت این ادعا و کاهش ۴۰ درصدی حاشیه‌ها در مقایسه با گذشته، مقدار نسبت نمایشگر به بدنه می‌تواند به رقم حیرت‌انگیزی دست پیدا کند که جذابیت بصری بیشتری را هم به‌دنبال خواهد داشت. چنین اقدامی می‌تواند روی کاهش نسبی ابعاد و استفاده آسان‌تر کاربران از دستگاه‌های خود هم تأثیر داشته‌باشد.

طبق داده‌های افشا شده، انتظار می‌رود که آیفون ۱۶ پرو و پرو مکس به‌ترتیب از پنل‌های ۶.۳ و ۶.۹ اینچی بهره ببرند؛ اقدامی که برای اولین‌بار پس از مدت طولانی در سری آیفون صورت‌می‌گیرد و برای سال‌ها اندازه پنل نمایشگر در محصولات اپل ثابت باقی مانده‌بود. یک حساب کاربری در شبکه اجتماعی Weibo گزارش داده است که اپل می‌خواهد اندازه حاشیه‌های نمایشگر دو محصول گفته‌شده را هم به رقم ۱.۱۵ میلی‌متر برساند؛ اگرچه مقدار ذکر شده تنها به آیفون ۱۶ پرو مکس نسبت داده شده‌است. همچنین در آیفون ۱۶ پرو شاهد رسیدن اندازه حاشیه به ۱.۲۰ میلی‌متر هستیم که همچنان پیشرفت بزرگی در مقایسه با نسل قبل به‌شمار می‌رود.

اپل

در گزارش گفته‌شده، اشاره‌ای به نحوه دستیابی اپل به چنین حاشیه‌های باریکی برای نمایشگر محصولات جدید این شرکت، نشده است و باید منتظر ماند تا ببینیم تیم طراحی و مهندسی اپل چگونه می‌تواند موجب شگفتی شود. ناگفته نماند که گزارش دیگری که چندی پیش منتشر شد، ادعا داشت که اپل می‌خواهد از فناوری Border Reduction Structure بهره ببرد تا اقدام به کاهش حاشیه‌های اطراف صفحه‌نمایش آیفون‌های جدید نماید. کمی قبل هم گفته‌شده بود که اپل قصد استفاده از تکنیک LIPO را برای دستیابی به چنین نتیجه‌ای دارد؛ اما ظاهراً این شرکت اقدام به تغییر رویه خود برای کسب نتیجه بهتر داده است.

هنوز مشخص نیست که کاهش حاشیه‌های نمایشگر و استفاده از فناوری‌های جدید در ساخت محصولات، تأثیری روی قیمت پایه آیفون ۱۶ پرو و پرو مکس خواهد داشت یا خیر. با این حال به نظر می‌رسد که افزایش قیمت محصولات آتی اپل، امری محتمل است و باید انتظار آن را داشته‌باشیم. کاهش حاشیه‌های بالایی و پایینی صفحه‌نمایش، امری دشوارتر نسبت به حاشیه‌های جانبی است؛ اما ظاهراً فناوری BRS می‌تواند کمک شایانی در این مسیر کند. در نهایت کاهش حاشیه می‌تواند فرصت‌های متعددی از جمله افزایش اندازه پنل بدون نیاز به بزرگ‌تر کردن بدنه را به‌دنبال داشته‌باشد. البته گزارش‌های پیشین تاکید دارند که نسل بعدی آیفون‌ها به‌احتمال زیاد با افزایش اندازه نسبت به گذشته همراه خواهند بود؛ مسئله‌ای که تا زمان معرفی رسمی، شفاف نخواهد شد.

source

توسط digitalwebmaster