اپل آپدیت iOS 17.5.1 و iPadOS 17.5.1 را منتشر کرد؛ این به‌روزرسانی جزئی یک هفته پس از عرضه iOS 17.5 و iPadOS 17.5 ارائه شده‌ است و باگ عجیبی را برطرف می‌کند که موجب بازگشت تصاویر پاک‌شده به دستگاه می‌شد.

کاربران می‌توانند همین حالا با رفتن به Software Update > General > Settings آپدیت iOS 17.5.1 و iPadOS 17.5.1 را در آیفون‌ها و آیپدهای واجد شرایط دانلود کنند.

در روزهای گذشته بسیاری از کاربران خبر از مشکل عجیبی دادند؛ برخی از عکس‌هایی که قبلاً پاک شده بودند، دوباره در اپ Photos ظاهر شده بودند. حالا ظاهراً با این به‌روزرسانی، این مشکل برطرف می‌شود. اپل در بیانیه‌ای می‌گوید:

«این به‌روزرسانی مشکل مهمی را رفع می‌کند؛ در واقع به مسئله نادری رسیدگی می‌کند که در آن عکس‌هایی که با خرابی پایگاه داده مواجه شده‌اند، حتی در صورت حذف‌شدن، می‌توانند دوباره در کتابخانه Photos ظاهر شوند.»

اپل فوتوز

مشکل بازگشت عکس‌های حذف‌شده؛ باگ یا جاسوسی اپل از کاربران؟

بسیاری از کاربران از این مشکل بسیار ناراضی بودند؛ حتی برخی از عکس‌هایی که چند سال پیش پاک شده بودند نیز در کمال تعجب دوباره در بخش Photos ظاهر شدند. برخی بر این باور بودند که احتمالاً اپل به‌صورت مخفیانه داده‌های حذف‌شده و قدیمی کاربران را نگه می‌دارد. حالا به‌نظر می‌رسد اپل صدای کاربران ناراضی را شنیده است و با انتشار این بیانیه و آپدیت، نگرانی امنیتی کاربران را تا حدی برطرف کرده است.

به غیر از این مشکل، برخی کاربران گزارش داده‌اند که حتی فایل‌های صوتی نیز با بروزرسانی iOS 17.5 دوباره بازگشته‌اند. احتمالاً آپدیت iOS 17.5.1 این مشکل را نیز حل خواهد کرد.

iOS 17.5 چند روز پیش منتشر شد و مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید را برای کاربران به همراه داشت. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به یک بازی پازل جدید و دسترسی آفلاین به Apple News اشاره کرد.

source

توسط digitalwebmaster