سطل زباله گوشی سامسونگ در بسیاری از برنامه‌های پیش‌فرض مثل گالری، مخاطبین، یادداشت‌ها و پیامک ها قابل دسترسی است. در این مطلب پلازا می‌خواهیم به نحوه دسترسی به سطل آشغال و خالی کردن آن بپردازیم.

در تمامی گوشی‌های سامسونگ و در برخی از برنامه‌های پیش‌فرض این گوشی‌ها بخشی به‌نام Trash وجود دارد که تا ۳۰ روز از فایل‌های حذف شده در آن برنامه نگه‌داری می‌کند. به این ترتیب تا ۳۰ روز پس از حذف فایل شما همچنان فرصت بازیابی آن را خواهید داشت و دیگر نیازی به دانلود برنامه‌های ریکاوری اندروید ندارید. پس از گذشت ۳۰ روز اما فایل‌ها به‌صورت خودکار و برای همیشه حذف می‌شوند. با ما همراه باشید تا بیشتر با قابلیت سطل زباله گوشی سامسونگ آشنا شویم.

فهرست مطالب

سطل زباله گوشی سامسونگ

این ویژگی یک ویژگی بسیار کاربردی است که می‌تواند در بسیاری از مواقع نجات‌دهنده باشد. با این حال اگر مدام فایل‌ها را دانلود و حذف می‌کنید، ممکن است بخش زیادی از حافظه گوشی شما توسط سطل آشغال گوشی های سامسونگ اشغال شود. در این صورت اگر نمی‌توانید تا ۳۰ روز منتظر بمانید، می‌توانید خودتان به‌صورت دستی این فایل‌ها را از سطل زباله حذف کنید.

پاک کردن سطل زباله پیامک گوشی سامسونگ

در صورتی که به‌جای Google Messages از Samsung Messages به‌عنوان برنامه پیش‌فرض پیامک خود استفاده می‌کنید، می‌توانید به سطل زباله این برنامه دسترسی پیدا و پیامک‌های حذف شده را بازیابی کنید. این قابلیت یک ابزار کلیدی این برنامه برای کاربران گوشی‌های گلکسی است. اما سطل زباله پیامک سامسونگ کجاست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرده؟

برای دسترسی به این قسمت، باید به این برنامه رفته و روی سه‌نقطه بالای پیامک‌ها بزنید.

سطل آشغال گوشی های سامسونگ

سپس از منو باز شده گزینه Trash را انتخاب کنید. در صفحه بعدی می‌توانید به پیامک‌هایی که حذف کرده‌اید دسترسی داشته باشید.

سطل زباله گوشی سامسونگ

با انتخاب پیامک‌ها می‌توانید از پایین صفحه روی Delete all بزنید و آن‌ها را حذف کنید یا این که Restore all را انتخاب و آن‌ها را ریکاوری کنید.

چگونه سطل زباله پیامک گوشی سامسونگ را غیر فعال کنیم؟

ویژگی سطل اشغال اس ام اس سامسونگ در برنامه Samsung Messages، یکی از امکانات اصلی این برنامه است و به همین خاطر، امکان غیر فعال کردن آن وجود ندارد. در صورتی که نمی‌خواهید در برنامه پیامک به سطل زباله دسترسی داشته باشید، باید به‌جای برنامه پیامک سامسونگ، از برنامه پیامک گوگل استفاده کنید. این برنامه فاقد سطل زباله است و در صورتی که پیام‌هایتان را حذف کنید، نمی‌توانید دوباره آن‌ها را بازیابی کنید.

همچنین بخوانید :

در گالری چگونه سطل زباله گوشی را خالی کنیم؟

در گالری نیز می‌توانید به سطل زباله دسترسی پیدا کنید. ابتدا وارد گالری شوید و روی سه‌خط پایین صفحه بزنید.

سطل آشغال گوشی های سامسونگ

از منو باز شده در پایین صفحه گزینه Trash را انتخاب کنید.

سطل زباله گوشی سامسونگ

حالا می‌توانید به تصاویر و ویدیوهایی که در ۳۰ روز گذشته پاک کرده‌اید دسترسی پیدا کنید. برای این که کل آن‌ها را پاک کنید روی سه‌نقطه بالای سمت راست زده و Empty را انتخاب کنید.

چگونه سطل زباله گوشی را پیدا کنیم

همچنین می‌توانید تصاویر مدنظرتان را انتخاب کرده و از پایین صفحه با انتخاب Delete فقط همان‌ها را پاک کنید. با انتخاب Restore نیز می‌توانید فایل را بازیابی کنید.

همچنین بخوانید :

در فایل ها چگونه سطل زباله گوشی را پیدا کنیم؟

سطل آشغال برنامه My Files گوشی های سامسونگ نیز همان کاربرد گالری و پیامک را دارد. در این برنامه نیز می‌توانید از سطل زباله به فایل‌های حذف شده دسترسی داشته باشید. برای انجام این کار ابتدا به برنامه My Files بروید و از پایین صفحه Trash را انتخاب کنید.

سطل زباله گوشی سامسونگ

مثل قبل به فایل‌های حذف شده دسترسی پیدا خواهید کرد.

برگرداندن فایل حذف شده از سطل آشغال گوشی سامسونگ

با مراجعه به قسمت Trash می‌توانید تمامی فایل‌های حذف شده را ببینید. می‌توانید همه آن‌ها را حذف کنید یا تنها مواردی که می‌خواهید را انتخاب و حذف کنید.

سطل زباله پیامک سامسونگ کجاست

برای بازیابی فایل‌ها، باید گزینه Restore را انتخاب کنید.

سطل آشغال برنامه مخاطبین گوشی های سامسونگ

برنامه مخاطبین و همچنین Samsung Notes نیز هر کدام دارای سطل زباله مخصوص خود هستند. نحوه دسترسی و پاك كردن سطل اشغال سامسونگ در هردو برنامه نیز یکسان است. ابتدا روی سه‌خط در بالای سمت چپ صفحه بزنید.

سطل زباله گوشی سامسونگ

در منو باز شده گزینه Trash را انتخاب کنید.

سطل آشغال گوشی های سامسونگ

حالا مثل قبل به سطل زباله دسترسی پیدا خواهید کرد و می‌توانید موارد حذف شده را بازیابی یا برای همیشه پاک کنید.

همچنین بخوانید :

سوالات متداول

۱. سطل زباله گوشی سامسونگ کجاست؟

سطل زباله در برنامه‌های یادداشت، گالری، مخاطبین، پیامک و فایل‌های سامسونگ در قسمت تنظیمات قابل دسترسی است.

۲. چگونه سطل زباله گوشی سامسونگ را خالی کنیم؟

در بخش سطل زباله هرکدام از برنامه‌ها کافی است روی سه‌نقطه بالای سمت راست بزنید و گزینه Empty را انتخاب کنید تا تمامی موارد حذف شوند.

۳. چگونه سطل زباله گوشی را فعال کنیم؟

سطل زباله به‌صورت پیش‌فرض در برنامه‌های سامسونگ فعال است و احتیاجی به فعال‌سازی آن ندارید.

۴. سطل زباله واتساپ گوشی سامسونگ کجاست؟

اپلیکیشن واتساپ یک برنامه جداگانه از رابط کاربری One UI سامسونگ است و به همین خاطر سطل زباله گوشی‌های سامسونگ، تنها پیامک‌های حذف شده را به‌شما نشان خواهد داد. خود واتساپ اما فاقد سطل زباله است.

سخن پایانی

سطل زباله گوشی سامسونگ یک ویژگی کلیدی است که می‌تواند در بسیاری از مواقع به‌خصوص وقت‌هایی که اشتباهی یک فایل را حذف کرده‌اید، نجات دهنده باشد. در بیشتر برنامه‌های پیش‌فرض سامسونگ این قابلیت وجود دارد و شما می‌توانید به‌راحتی فایل‌ها را تا 30 روز بازیابی کنید یا این که برای آزاد کردن حافظه، خیلی زودتر آن‌ها را به‌صورت دستی حذف کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در صورتی که شما نیز از سطل آشغال گوشی های سامسونگ استفاده می‌کنید، دیدگاه‌های خود را در مورد این قابلیت با ما و سایر کاربران پلازا به‌اشتراک بگذارید.

منتخب کاربران

source

توسط