اپل قابلیت پرسونای هدست ویژن پرو را که درواقع نسخه دیجیتالی کاربران است، بهبود داده و اکنون می‌توانید از آن‌ در برنامه‌های دارای قابلیت SharePlay برای مواردی ازجمله همکاری، بازی یا تماشای فایل‌های رسانه‌ای با دیگران استفاده کنید.

اپل این ویژگی جدید را «پرسونای فضایی» می‌نامد و ایده اصلی آن این است که کاربران هنگام تماس با دیگران بیشتر احساس کنند که در یک فضای فیزیکی مشترک هستند. اپل سال گذشته این ویژگی را نمایش داده بود اما تاکنون در دسترس کاربران نبوده است. با توجه به اینکه تصور این ویژگی ممکن است کمی سخت به‌نظر برسد، در ویدیوی زیر می‌توانید آن را مشاهده کنید.

پرسونا حالا می‌تواند در محیط اپل ویژن پرو معلق شود

همان‌طور که در ویدیوی بالا قابل مشاهده است، ظاهراً هر کاربر با وجود این ویژگی می‌تواند چیزی که می‌بیند، کنترل کند و بدون تأثیر بر تجربه کاربر دیگر، مکان قرارگیری یک شیء را تغییر دهد. همچنین با وجود پشتیبانی از قابلیت صدای فضایی، می‌توانید متوجه شوید که طرف مقابل شما در کدام قسمت از فضای مجازی حضور دارد.

برای استفاده از این ویژگی باید حداقل از VisionOS 1.1 استفاده و در طول تماس FaceTime گزینه Spatial Persona را انتخاب کنید. همچنین حداکثر پنج نفر می‌توانند به‌صورت هم‌زمان در یک جلسه «پرسونای فضایی» حضور داشته باشند.

«تیم کوک»، مدیرعامل اپل، هفته گذشته درباره هدست ویژن پرو گفته بود این هدست در ادامه سال 2024 در چین عرضه می‌شود. همچنین نسخه وب اپ استور اپل ویژن پرو چند هفته قبل در دسترس کاربران قرار گرفت.

source

توسط digitalwebmaster