دانلود از گیت هاب هر چند سخت است اما روش‌های متنوعی دارد. در ادامه این مطلب پلازا، روشهای اصلی دانلود از گیت هاب و نکات مربوط به آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نوآوری‌ها و تکنولوژی منجر شده تا عموم افراد بتوانند به نرم‌افزارها و پلتفرم‌های اختصاصی دنیا دسترسی پیدا کنند. گیت‌هاب فرصتی را فراهم می‌کند تا بتوانید ایده‌پردازی کنید و عضوی از یک پروژه هدفمند مشترک باشید. ضمن این‌که اطلاعات اساسی مربوط به یک پروژه اعم از فایل، کد و غیره را در اختیار شما می‌گذارد.

برنامه‌نویسان برای تولید پروژه‌های مختلف و کدنویسی به سایت GitHub مراجعه می‌کنند. زیرا در این سایت جمعی از نویسندگان و برنامه‌نویسان دور هم گرد آمده و در مسیر مشابهی مشغول به فعالیت هستند. آن‌ها بهراحتی می‌توانند با هم همکاری نمایند و فرصت کافی برای تبادل اطلاعات دارا هستند. اگر به تازگی در این مسیر قدم گذاشته‌اید و با نحوه دانلود از گیت هاب آشنا نیستید، با ما همراه شوید.

فهرست مطالب

آموزش دانلود فایل از گیت هاب؛ چگونه از Github دانلود کنیم؟

آیا می‌دانید کاربرد اصلی گیت‌هاب چیست و با چه هدفی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ این مرکز بزرگ و جهانی برای مدیریت نمودن پروژه‌های مختلف و ایجاد بستری مناسب جهت همکاری تیمی تدارک دیده شده است. این پلتفرم حاوی یک منبع و مخزن اصلی برای آپلود فایل‌ها و فولدرهای طراحی شده برای پروژه‌های مختلف است. به مخزن اصلی در این برنامه Repository می‌گویند. شایان ذکر است که امکان انتخاب فرمت دلخواه برای آپلود فایل‌های مورد نظر نیز همواره وجود دارد. در این مسیر چگونگی دانلود از گیت هاب برای برخی مبهم است. روش‌های متنوع و ساده زیر در زمینه دانلود از گیت هاب طی می‌شوند.‌

نحوه دانلود Repository؛ روش دانلود فایل از GitHub

بعد از آن‌که سایت Github مربوط به پروژه مورد نظر را یافتید، روی گزینه Code کلیک کرده و سپس Download ZIP را انتخاب کنید.

نحوه دانلود از گیت هاب

البته این بخش یک مسیر دیگر را نیز روی کاربران باز می‌کند. گاهی جهت دانلود از گیت هاب، این مسیر یا شیوه، فایل مورد نظر را دارا نیست و کاربر را به محل دیگری که دربردارنده فایل کد مورد نظر است ارجاع می‌دهد. مثلا ممکن است این صفحه شما را به بخش Releases و آرشیو هدایت کند.

همچنین بخوانید :

دانلود یک فایل از گیت هاب؛ نحوه دانلود فایل پروژه های گیت هاب

به مخزن گیت هاب که حاوی آن فایل است بروید. در صفحه اصلی مخزن، فایل مدنظرتان را پیدا کنید. همچنین می‌توانید روی Go to File نزدیک بالای صفحه کلیک کنید. سپس به فهرست تمام فایل‌های داخل مخزن دسترسی پیدا خواهید کرد.

آموزش دانلود فایل از گیت هاب

سپس روی فایل مدنظرتان کلیک کنید. پس از این که فایل در گیت هاب باز شد، روی دکمه Raw کلیک کنید.

نحوه دانلود فایل پروژه های گیت هاب

حالا کافی است روی صفحه راست کلیک کرده و گزینه Save as را انتخاب کنید. یک نام برای فایل تایپ کرده و پس از مشخص کردن محل ذخیره، روی گزینه Save کلیک کنید.

همچنین بخوانید :

دانلود نسخه‌های مختلف یک پروژه

در مخزن‌ها ممکن است نسخه‌های مختلف یک پروژه نیز برای دانلود در دسترس باشد. در این صورت برای دانلود یک نسخه به صفحه مخزن مدنظر بروید و روی گزینه Releases در پایین سمت راست صفحه کلیک کنید.

نحوه دانلود از گیت هاب

همچنین بخوانید :

در صفحه بعدی می‌توانید نسخه‌های مختلف از نسخه‌های قدیمی تا جدید را ببینید. زیر هر کدام از نسخه‌ها، بخش Assets را پیدا و آن را گسترش دهید.

آموزش دانلود فایل از گیت هاب

حالا روی یکی از فایل‌های آن قسمت کلیک کرده و آن را دانلود کنید.

سخن پایانی

در این‌جا روش‌های متنوع دانلود از گیت‌ هاب برای علاقه‌مندان این حوزه ارائه گردید تا بتوانند به سادگی با برنامه معرفی شده وارد تعامل شوند. اگر در رابطه با موارد ذکر شده سوالی داشتید می‌توانید از طریق مسیرهای ارتباطی پیش‌رو با ما تماس بگیرید. پس از برقراری ارتباط، مشاوران زبده ما اطلاعات لازم را در اختیارتان می‌گذارند.

منتخب کاربران

source
تحصیل در ترکیه

توسط