چند ماهی است که در سطح مشهد علاوه بر تاکسی‌های زردرنگی که همیشه بوده‌اند و مسافرین را جا‌به‌جا می‌کردند، تاکسی‌های آبی‌رنگی نیز دیده می‌شود که پلاک هرات پشت‌شان نصب شده است‌. با توجه به اینکه تا چندی پیش چنین تاکسی‌هایی که تنها مسافرین افغانستانی را جابه‌جا می‌کنند، در شهر دیده نمی‌شدند، اکنون حضورشان سوال‌برانگیز است.

هادی امیدوار، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان رضوی در این خصوص در گفت‌وگو با انتخاب اظهار داشت اگرچه این تاکسی‌ها کارکرد برون‌شهری دارند، اما تردد و مسافرکشی آنان در داخل شهر نیز منعی ندارد. وی پیرامون این موضوع، گفت: این تاکسی‌ها در اطراف پایانه مسافربری مشهد چند دفتر دارند و افرادی که قصد سفر به افغانستان را دارند، به این دفاتر مراجعه می‌کنند یا بالعکس مسافرینی از افغانستان با این تاکسی‌ها به مشهد می‌آیند، حال ممکن است زائرانی افغانستانی که مثلا می‌خواهند از هتل به حرم مشرف شوند نیز برای تردد از این تاکسی‌ها استفاده کنند. 

امیدوار در پاسخ به اینکه اما بنا بر گفته شورای شهر این تاکسی‌ها اجازه تردد در داخل شهر را ندارند، گفت: اینکه این تاکسی‌ها کجا اجازه تردد دارند را ما تعیین می‌کنیم. یک شهروند افغانستانی که به مشهد سفر کرده و در این جا غریب می‌باشد، طبیعی است که وقتی می‌خواهد از پایانه به جایی برود یا در داخل شهر جابه‌جا شود، از این تاکسی‌ها استفاده کند.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی همچنین با بیان اینکه افغانستانی‌های ساکن در مشهد از این تاکسی‌ها استفاده نمی‌کنند، افزود: از قدیم‌الایام این تاکسی‌های برون‌شهری بین مشهد و هرات مسافرین را جابه‌جا می‌کردند و در داخل شهر نیز آنان را به مقصدهای مورد نظرشان می‌رساندند. ممکن است جدیدا رنگ آن‌ها تغییر کرده باشد، وگرنه از قدیم بوده‌اند و در آینده هم خواهند بود.

انتهای پیام

source

توسط