باشگاه ناپولی که گفته می‌شود در آستانه اعلام رسمی اخراج رودی گارسیا از سمت سرمربیگری این تیم ایتالیایی است، والتر ماتزاری را به عنوان سرمربی جدید خود و جانشین این مربی فرانسوی انتخاب کرده است. پیش از این از ایگور تودور، گراهام پاتر و فابیو کاناوارو به عنوان دیگر گزینه‌های جانشینی گارسیا یاد شده بود.

فابریتزیو رومانو خبرنگار سرشناس ایتالیایی و کارشناس نقل‌وانتقالات فوتبال اروپا خبر داد؛ باشگاه ناپولی با والتر ماتزاری به توافق نهایی رسید و این مربی ایتالیایی با امضای قرارداد تا پایان فصل جاری هدایت آبی‌پوشان ناپل را برعهده خواهد گرفت. انتظار می‌رود این تغییر مربی امروز به طور رسمی اعلام شود.

ماتزاری ۶۲ ساله که سابقه هدایت تیم‌هایی همچون اینتر، واتفورد، تورینو و کالیاری را در کارنامه حرفه‌ای‌اش دارد، بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ هدایت ناپولی را برعهده داشت و در ۱۸۲ بازی رکورد ۸۹ برد، ۵۰ تساوی و ۴۳ شکست را در آن مقطع از خود برجای گذاشت.

رودی گارسیا هم که تابستان اخیر هدایت آبی‌پوشان ناپل را برعهده داشت، در ۱۶ بازی روی نیمکت این تیم ایتالیایی حضور داشت و آمار ۸ برد، ۴ تساوی و ۴ شکست را از خود برجای گذاشت.

ناپولی در حال حاضر با ۲۱ امتیاز در رده چهاردهم جدول رده‌بندی سری A ایتالیا قرار دارد و با اینتر صدرنشین ۱۰ امتیاز اختلاف دارد.

source

توسط