یک تحلیلگر مسائل مالی و اقتصادی معتقد است، درصورتی که شرایط اقتصادی تغییر نکند به نظر نمی‌رسد که امسال جهش ارزی داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، حسین عبده تبریزی اظهار کرد: اگر شرایط تغییر نکند (که البته هیچ پیش‌بینی بدی از تغییر شرایط سیاسی و روابط خارجی وجود ندارد) و بازار ارز در همین وضعیت باقی می‌ماند.

وی افزود: به نظر می‌رسد که برجام در همین وضعیت باقی می‌ماند و حوزه روابط با همسایگان درحال بهتر شدن است. از سوی دیگر فروش نفت هم مقداری بهتر شده است و به نظر نمی‌رسد که امسال جهش ارزی داشته باشیم.

علاوه بر اظهارات این کارشناس، روز گذشته هم سید احسان خاندوزی – وزیر امور اقتصادی و دارایی – در حاشیه همایش پدافند غیرعامل ضمن درباره پیش‌بینی بازار ارز نیز اعلام کرد: در خصوص مهار قیمت ارز هم اقدامات سیگنال دهی وجود ندارد و خوشبختانه به دنبال افزایش اندکی که بعد از جنگ فلسطین و اسرائیل اتفاق افتاد، با مدیریت خوب همکاران در بانک مرکزی، قیمت ارز به نرخ سابق برگشت و به نظر می‌رسد همین فرمان ادامه یابد.

به گفته وزیر اقتصاد، به دنبال جنگ اخیر فلسطین، رسانه‌های بیگانه تلاش می‌کنند بگویند نرخ ارز در ایران در سال ۱۴۰۳ به عدد مشخصی می‌رسد تا ذهنیت فعالان تجاری و اقتصادی را تحت تاثیر قرار دهند.

انتهای پیام

source

source

توسط