سامسونگ با انتشار یک ویدیو، از قابلیت جذابی به نام «Zoom Anyplace» رونمایی کرد که به‌نظر می‌رسد پرچمداران آینده گلکسی به آن مجهز باشند. قابلیت جدید لنز ISOCELL با وضوح 200 مگاپیکسلی، با کمک چیپست اسنپدراگون 8 نسل 3 می‌تواند فیلم‌برداری 4K انجام دهد. با این ویژگی، حتی زمانی که تصویر در حالت زوم 4 برابری باشد، فوکوس فول‌فریم دوربین حفظ می‌شود.

براساس گزارش ورج، ویدیویی که سامسونگ منتشر کرده است قابلیت Zoom Anyplace را با دوربین ISOCELL و با قدرت‌نمایی چیپست اسنپدراگون 8 نسل 3 نشان می‌دهد. البته اکنون گوشی هوشمندی با چنین سخت‌افزاری در بازار وجود ندارد، بنابراین به‌احتمال‌قوی این قابلیت مربوط به گلکسی اس 24 اولترا خواهد بود.

قابلیت Zoom Anyplace در گلکسی اس 24 اولترا

قابلیت Zoom Anyplace به‌طور خودکار سوژه‌ها را در یک ویدیو شناسایی و ردیابی می‌کند و کل فریم را در فوکوس نگه می‌دارد. این بدان معناست که این حسگر اساساً امکان ضبط دو جریان ویدیوی 4K دارد: یکی از ناحیه برش‌خورده و زوم‌شده و دیگری از نمای کلی. با این قابلیت کاربر می‌تواند پس از اتمام تصویربرداری، کادربندی را تغییر دهد و خروجی را هم در زوم 2 برابری و هم 4 برابری داشته باشد.

همچنین این ویژگی به‌طور خودکار سوژه‌ها را ردیابی و فوکوس را به‌صورت لحظه‌ای تنظیم می‌کند. با تغییر جهت دوربین و دور و نزدیک شدن سوژه به دوربین، فوکوس تغییری نمی‌کند و با رزولوشن 4K ضبط می‌شود.

این قابلیت از روش جدید مبتنی بر هوش مصنوعی به نام «E2E AI Remosaic» برای پردازش تصاویر بهره می‌گیرد. درحال‌حاضر سنسور ISOCELL عکس‌ها را به‌صورت متوالی، رنگ‌به‌رنگ و لایه‌به‌لایه پردازش می‌کند. ولی روش جدید این کار را به‌صورت موازی انجام می‌دهد. رنگ، تُن، کاهش نویز، وضوح، HDR، تعادل رنگ سفید و تصحیح سایه لنز همه به‌طور هم‌زمان و لحظه‌ای صورت می‌گیرند. این ویژگی سرعت عکس‌برداری را نیز تا 2 برابر افزایش می‌دهد و منجر به کاهش زمان پردازش و بهترشدن تصویر می‌گردد.

پیش از سامسونگ، گوشی آنر 90 نیز چنین قابلیتی را ارائه داده بود. در نسخه آنر، هر دو ویدیو با رزولوشن 1080p تصویربرداری می‌شدند، اما اکنون سامسونگ ادعا می‌کند این قابلیت حتی با زوم 4 برابری قادر به ضبط کیفیت 4K خواهد بود.

به‌احتمال‌زیاد این قابلیت را در پرچمدار سال 2024 سامسونگ، یعنی گلکسی اس 24 اولترا، شاهد باشیم. سامسونگ پرچمدارهای جدید خود را در مراسم Unpacked (احتمالاً در هفته‌های اول سال 2024) رونمایی خواهد کرد.

source

توسط digitalwebmaster