الگوریتم گور خر یا زبرا، که به عنوان بروزرسانی زبرا نیز شناخته می‌شود، یکی از بروزرسانی الگوریتمی گوگل  است که به منظور بهبود و کیفیت ‌بخشی به نتایج جست و جو در موتور جست و جو معرفی شد. این بروزرسانی به ‌طور تخصصی بر روی بهبود تجربه جست و جو تمرکز دارد و وبسایت‌ هایی را که از روش‌های تقلبی یا اسپمی مشغول به فعالیت هستند هدف قرار می‌دهد. هدف از این بروزرسانی، ارائه محتوای مرتبط، قابل اعتماد و باکیفیت بیشتر به کاربران است که منجر به ارضای بیشتر کاربران خواهد شد. حفظ امنیت در برابر تأثیرات الگوریتم گورخر برای صاحبان وبسایت ‌ها و کسب و کار های آنلاین بسیار حائز اهمیت است. با رعایت بهترین شیوه‌ ها و هماهنگی با راهنمایی ‌های گوگل، می‌توانید خطر تأثیر منفی این بروزرسانی الگوریتمی را به حداقل برسانید. در این مقاله به بررسی راهکار ها و تکنیک‌ های موثر برای حفاظت از وبسایت خود در برابر عواقب احتمالی الگوریتم گورخر می ‌پردازیم. با اجرای این تدابیر، نه تنها می‌توانید رتبه خود را در موتور های جست و جو بهبود بخشید بلکه می‌توانید حضور آنلاین خود، اعتبار و جذابیت برای کاربران را نیز تقویت کنید.

دلیل نام‌گذاری الگوریتم گورخر (zebra)  چیست؟

اگر به ظاهر گورخر توجه کنید می بینید که پوست گورخر دارای الگوی خطی سیاه و سفیدی است که نور غیر قطبی را بر روی بخش سفید بدنش بازتاب می‌دهد. این خاصیت باعث می‌ شود که حشرات دور بمانند. دلیل دیگر برای نام‌ گذاری الگوریتم “زبرا” این است که این الگوریتم، مانند الگویتم هایی مثل الگوریتم پاندا، پنگوئن و دزدان دریایی، از الگویی سیاه و سفید  پیروی می‌ کند. به عبارت دیگر، الگوریتم گورخر به دلیل خاصیت دفع قطبی خود این نام را دریافت کرده است. مانند حیوان گورخر، این الگوریتم طراحی شده است تا سایت‌ های نامربوط و غیر قابل اعتماد را دفع کند و به جلوگیری از اسپمر ها کمک کند.

عوامل کلیدی ارزیابی شده توسط الگوریتم گورخر

الگوریتم گورخر
اولین عامل کلیدی برای حفظ امنیت وبسایت در برابر الگوریتم گورخر، کیفیت محتوا است. محتوای وبسایت، همچون روحی است که وبسایت را به زندگی پیوند می دهد. یک محتوای با کیفیت، ابتدا باید اصیل باشد. این به معنای ارائه مطالب منحصر به ‌فرد و نوآورانه است که تا به حال در وبسایت‌ های دیگر به چشم نخورده است. محتوای اصلی توانایی جذب کاربران جدید را دارد و می ‌تواند برای بازدیدکنندگان تازگی و ارزش افزوده به ارمغان بیاورد. همچنین یک محتوای با کیفیت باید به نیاز ها و علاقه ‌های کاربران پاسخ دهد. برای این منظور باید تحقیقات کافی در مورد جامعه هدف خود انجام داده و نیاز های آنان را بشناسیم و در محتوای خود با آن ها هماهنگ شویم.

ارتباط یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در حفظ امنیت وبسایت در برابر الگوریتم گورخر است. برقراری ارتباط موثر با کاربران و جوامع مرتبط با صنعت یا حوزه فعالیت وبسایت شما، می ‌تواند بهبود پیدا کردن در موتورهای جست و جو و حفظ رتبه وبسایت شما را تضمین کند. برای برقراری ارتباط موثر، ابتدا نیاز است تحقیقات کاملی در مورد کلمات کلیدی مرتبط با صنعت وبسایتتان صورت بگیرد. شناخت دقیق از الگوهای جست و جوی کاربران و کلماتی که آن‌ها استفاده می‌کنند، به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را بر اساس این کلمات بهینه کنید و بتوانید به مخاطبان مورد نظرتان دسترسی بیشتری بدهید. محتوای ارزشمند، تازه و به ‌روز، باعث جذب و رضایت کاربران می‌ شود و موجب می‌ گردد که آن‌ ها به طور مداوم به وبسایت شما بازگردند.

الگوریتم گورخر2
تجربه کاربری (User Experience یا به اختصار UX) مرتبط با رضایت کاربران از تعامل با یک وبسایت، برنامه، یا محصول دیجیتال است. برای ایجاد یک تجربه کاربری مثبت، مهم است که به عواملی مانند ناوبری آسان، زمان بارگذاری سریع صفحه، پاسخگویی تلفن همراه و طراحی جذاب توجه کنید. در این بخش به برخی از اصول و موارد قابل توجه در بهینه‌ سازی تجربه کاربری می ‌پردازیم:

1.ناوبری آسان: مهم است که وبسایت یا برنامه شما دارای ساختار و ناوبری منطقی و آسانی باشد. کاربران باید به راحتی بتوانند به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند و بتوانند به سرعت به بخش‌ های مختلف منتقل شوند.

2.زمان بارگذاری سریع صفحه: افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب از اهمیت بالایی دارد. زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهید و بهینه ‌سازی تصاویر و فایل‌ های استاتیک می ‌تواند تجربه کاربر را بهبود بخشد.

الگوریتم گورخر3
3.پاسخگویی تلفن همراه: با توجه به روند روزافزون استفاده از دستگاه‌ های همراه، اطمینان حاصل کنید که وبسایت یا برنامه شما به درستی در تلفن همراه نمایش داده می‌ شود و عملکرد صحیحی در این دستگاه دارد.

4.طراحی جذاب: طراحی وبسایت یا برنامه شما باید جذاب و آراسته باشد. استفاده از رنگ‌ ها، فونت ‌ها و المان ‌های بصری مناسب می‌تواند تجربه کاربر را بهبود بخشد و او را به تعامل بیشتر با محتوا ترغیب کند.

  • مهمان ‌نویسی (Guest Blogging):

با نوشتن مطالب مفید و ارزشمند برای وبسایت ‌ها و وبلاگ‌ های دیگر، می‌ت وانید بک لینک ‌های معتبری به وبسایت خود ایجاد کنید. انتخاب منابع معتبر و مرتبط با حوزه شما اهمیت ویژه‌ای دارد.

جمع بندی

الگوریتم گورخر، جنبه‌ های مختلفی از وبسایت‌ ها را از جمله کیفیت محتوا، ارتباط محتوا با جست و جو، تجربه کاربری و پایبندی به رهنمود های وبمستر گوگل ارزیابی می کند. وبسایت‌ هایی که این معیار ها را نقض کنند، ممکن است تنزل در رتبه صفحات جستجو را تجربه کنند و حتی ممکن است با جریمه مواجه شوند که باعث کاهش پیدا کردن ترافیک آن‌ ها می‌شود. در چشم انداز همیشه در حال تحول سئو سایت، به روز ماندن با آخرین به روز رسانی های الگوریتمی برای صاحبان وبسایت و مشاغل آنلاین حیاتی است و درک الگوریتم گورخر گوگل و اجرای استراتژی‌ ها برای در امان ماندن از تأثیرات احتمالی آن برای حفظ دید موتور جست و جو و تضمین موفقیت بلندمدت آنلاین بسیار مهم است.

 

 

 

 

 

 

source

توسط