طبق گزارش‌های منتشر شده سامسونگ با چالش جدیدی در مورد حجم تولیدات خود مواجه شده است. یک رسانه کره ای اعلام کرد این شرکت به دلیل پیش بینی غلط در مورد فروش بیشتر در آینده اکنون ۵۰ میلیون دستگاه موبایل در انبار تامین کنندگان تلنبار کرده است. طبق گزارش نشریه The Elec اکنون سامسونگ ۵۰ […]
طبق گزارش‌های منتشر شده سامسونگ با چالش جدیدی در مورد حجم تولیدات خود مواجه شده است. یک رسانه کره ای اعلام کرد این شرکت به دلیل پیش بینی غلط در مورد فروش بیشتر در آینده اکنون ۵۰ میلیون دستگاه موبایل در انبار تامین کنندگان تلنبار کرده است. طبق گزارش نشریه The Elec اکنون سامسونگ ۵۰ میلیون دستگاه موبایل تلنبار شده و به فروش نرفته دارد در حالی که بیشتر شرکت ها از ترس رکود اقتصادی تولید خود را کاهش داده بودند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پیش بینی سامسونگ در فروش گوشی در سال ۲۰۲۲ حدود ۲۷۰ میلیون دستگاه بوده است و با وجود تلنبار شدن ۵۰ میلیون دستگاه ۱۸ درصد این آمار اشتباه بود و اکنون این تعداد گوشی به فروش نرفته است. بنابراین سامسونگ نتوانسته طبق پیش بینی ها عمل کند و با افت تقاضا مواجه شد .
تبلیغات :
Neuralink Marketcap
با توجه به اینکه بیشتر دستگاه های تلنبار شده در انبارهای این شرکت به محصولات میان‌رده سری گلکسی A تعلق دارند بنابراین افت تقاضا برای گوشی های پرچمدار و رده بالا نبوده است. با توجه به عدم فروش محصولات میان رده می‌توان نتیجه گرفت زیان های اقتصادی بیشتر گریبان طبقه متوسط جامعه را گرفته است. این افراد اولویت بالایی در خرید موبایل در هنگام مشکلات مالی ندارند و به همین دلیل خرید این گوشی های میان رده از فهرست خرید آنها حذف شده است.
 تعداد گوشی های ساخته شده سامسونگ در ماه ژانویه و فوریه امسال در هر ماه حدود ۲۰ میلیون گوشی بوده است. پس از آن نیز در ماه مه و به دلیل کاهش تقاضا این آمار به ۱۰ میلیون رسید. از طرفی سامسونگ در گزارش دیگری اعلام کرد تصمیم گرفته از کل گوشی های تولیدی خود تعداد ۳۰ میلیون دستگاه نیز کم کند. هنوز مشخص نیست این شرکت برای افزایش فروش محصولات خود تصمیم به کاهش قیمت خواهد گرفت یا خیر.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster