دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
در این گزارش گفته شده است که فعالیت انسان‌ها و همچنین الگوی آب‌و‌هوایی «ال‌نینو» تأثیر زیادی روی گرم‌شدن تابستان سال 2023 داشته‌اند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
ناسا تأیید کرد که امواج گرمای سوزان اخیر آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و سایر مناطق جهان باعث شده است تا امسال حداقل از سال 1880 که ثبت جهانی دما آغاز شد، شاهد گرم‌ترین تابستان زمین باشیم.
ناسا در بیانیه خود توضیح می‌دهد که فعالیت انسان‌ها باعث ثبت این گرمای بی‌سابقه در تابستان سال 2023 شده و همچنین الگوی آب‌و‌هوایی «ال‌نینو» نیز به آن کمک کرده است. طبق بیانیه ناسا، آگوست سال 2023 به‌تنهایی 1.2 درجه گرم‌تر از میانگین دمای تابستان بوده و 57 میلیون نفر در جنوب و جنوب غربی ایالات‌متحده را تحت شدیدترین موج گرما قرار داده است.
همچنین براساس جدیدترین گزارش‌ها، مجموع دما در ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست امسال 0.23 درجه سانتیگراد از تابستان‌های گذشته بیشتر بوده است. ماه گذشته، ناسا در کنفرانس دیگری که درباره وضعیت آب‌و‌هوایی ماه گذشته برگزار شد، تأیید کرد که ژوئیه امسال گرم‌ترین ماه زمین طی 170 سال گذشته بوده است.
«بیل نلسون»، مدیر ناسا، در طول این کنفرانس گفت:
«فقط با نگاه‌کردن به اطراف خود متوجه خواهید شد که چه اتفاقی افتاده است. ما در ورمونت رکورد سیل را داشته‌ایم. در فونیکس و میامی گرمایی بی‌سابقه را تجربه کرده‌ایم. بخش‌های عمده‌ای از کشور با دود آتش‌سوزی پوشیده شده است و فاجعه دیگری که درحال تماشای آن هستیم، آتش‌سوزی‌های جنگلی در هاوایی است.»
دانشمندان توضیح می‌دهند که گرمای شدید ماه جولای مستقیماً باعث مرگبارترین فصل آتش‌سوزی‌های جنگلی ثبت‌شده در کانادا و هاوایی و همچنین بارش شدید باران و سیل‌های ناگهانی در سرتاسر مدیترانه ازجمله یونان و ایتالیا شده است.
البته این گرمای رکوردشکن تا حدی به ال‌نینو نیز نسبت داده شده که تقریباً هر دو تا هفت سال یک بار اتفاق می‌افتد؛ زمانی که بادهای اقیانوس آرام که معمولاً در امتداد خط استوا از آمریکای جنوبی به‌سمت آسیا می‌وزند، روال عادی خود را شکسته و به‌سمت شرق و ساحل غربی ایالات‌متحده حرکت می‌کنند. در این شرایط، کانادا و ایالات‌متحده شاهد شرایط بسیار گرم‌تری هستند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster