انویدیا یکی از تولیدکنندگان پیشرو کارت گرافیک محسوب می‌شود. کارت گرافیک قطعه مهمی است که هنگام خرید لپ تاپ و کامپیوتر باید به آن توجه کنید. کارت‌های گرافیک اجزای ضروری هستند که عملکرد بصری و کیفیت بازی‌ها و ویدیوها و سایر برنامه‌هایی را افزایش می‌دهند که به گرافیک با وضوح چشمگیر نیاز دارند.
با‌این‌حال، برای اطمینان از اینکه کارت گرافیک شما بهینه کار می‌کند، باید درایور آن را به‌طور منظم به‌روز کنید. درایور نرم‌افزاری است که با سخت‌افزار ارتباط برقرار می‌کند و به آن اجازه می‌دهد تا با سیستم‌عامل و سایر برنامه‌ها به‌درستی کار کند.
بسته به ترجیح و راحتی شما، راه‌های مختلفی برای به‌روزرسانی درایور کارت گرافیک انویدیا وجود دارد که درادامه، به برخی از راه‌های رایج‌ این کار اشاره می‌کنیم.
آسان‌ترین راه آپدیت کارت گرافیک، از‌طریق تنظیمات ویندوز‌های ۱۰ و ۱۱ و رفتن به بخش Windows Update است. البته توجه کنید این روش بیشتر به‌درد کسانی می‌خورد که هنوز درایور کارت گرافیک را روی سیتم خود نصب نکرده‌اند و با رفتن به این بخش می‌توانند آخرین نسخه از آن را نصب کنند.
پس از ورود به این بخش، روی گزینه‌ی Check for updates کلیک کنید تا علاوه‌بر درایور کارت گرافیک، سایر درایورهایی که نصب نشده‌اند، به‌آسانی نصب شوند. اگر برای کارت گرافیک خود آپدیتی دریافت نکردید، می‌توانید از سایر روش‌ها استفاده کنید.
GeForce Experience نرم‌افزاری است که با کارت‌های گرافیک Nvidia عرضه می‌شود و به شما امکان می‌دهد تا بازی‌های خود را بهینه کنید، گیم‌پلی خود را ضبط و پخش کنید، اسکرین‌شات بگیرید و درایورهای خود را به‌طور خودکار به‌روز کنید.
برای استفاده از این روش، باید GeForce Experience را روی کامپیوتر شخصی یا لپ‌تاپ خود نصب کنید و مراحل زیر را انجام دهید. اگر آن را ندارید، می‌توانید آن را از وب‌سایت Nvidia یا وب‌سایت‌های داخلی فعال در این زمینه دانلود کنید.
راه دیگر برای به‌روزرسانی درایور کارت گرافیک Nvidia دانلود دستی آن از وب‌سایت Nvidia است. این روش به شما کنترل بیشتری بر نسخه درایور و سازگاری با سیستم شما می‌دهد. برای استفاده از این روش، ابتدا باید مدل و مشخصات دقیق کارت گرافیک و سیستم‌عامل خود را بدانید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید.
اگر نتوانستید درایور خود را از وب‌سایت انویدیا دانلود کنید، می‌توانید از برخی وب‌سایت‌های معتبر داخلی استفاده کنید که از قبل آن را دانلود کرده و دراختیار شما قرار داده‌اند.
Device Manager ابزار داخلی در ویندوز است که به شما امکان می‌دهد تا دستگاه‌های سخت‌افزاری خود را مدیریت و عیب‌یابی کنید. همچنین، می‌توانید از آن برای به‌روزرسانی درایور کارت گرافیک Nvidia خود با استفاده از Windows Update یا جست‌وجوی فایل درایور در کامپیوتر یا لپ‌تاپ نیز بهره ببرید. برای استفاده از این روش، باید اتصال اینترنت یا فایل درایوری که از قبل دانلود کرده‌اید، روی سیستم خود داشته باشید.

روش‌های یادشده برخی از روش‌های رایج به‌روزرسانی درایور کارت گرافیک Nvidia هستند. به‌روزرسانی منظم درایور می‌تواند عملکرد سیستم شما را هنگام بازی بهبود بخشد و خطاها را برطرف کند و سازگاری با بازی‌ها و برنامه‌های جدید را افزایش دهد.
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster