در حال حاضر یکی از پرمصرف‌ترین مواد در ساختمان سازی بتن است. این ماده به همراه صنعت ساخت آن در جهان آثار زیست محیطی جدی ای را به همراه دارد. از طرفی حدود ۸ درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای در جهان نیز توسط صنایع بتن سازی ایجاد می‌شوند. به همین دلیل یکی از دانشجویان رده […]
در حال حاضر یکی از پرمصرف‌ترین مواد در ساختمان سازی بتن است. این ماده به همراه صنعت ساخت آن در جهان آثار زیست محیطی جدی ای را به همراه دارد. از طرفی حدود ۸ درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای در جهان نیز توسط صنایع بتن سازی ایجاد می‌شوند. به همین دلیل یکی از دانشجویان رده بالای ام آی تی قصد دارد با کمک هوش مصنوعی ساختمان‌هایی را طراحی کند که در ساخت آنها از بتن کمتری استفاده می‌شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این دانشجوی ام آی تی به نام جکسون جوت در حال حاضر در مقطع دکترا در این موسسه در حال تحصیل است. وی در پایان نامه خود الگوریتم‌های جدیدی را توسعه خواهد داد که در آن روی طراحی ساختمان‌های بتنی با مواد کمتر تمرکز شده است. در نتیجه انتشار کربن در بخش ساخت و ساز نیز کمتر خواهد شد.
وی در حال حاضر روی فرایندی کار می‌کند به نام پینه‌سازی توپولوژی که در آن الگوریتم‌ها ساختارهایی را ایجاد خواهند کرد که علاوه بر داشتن الزامات مربوط به ساختمان سازی از حداقل منابع استفاده خواهند کرد. جوت در تحقیقات اخیر خود ساخت سازه‌هایی مانند پل‌ها و ساختمان‌ها به دنبال اجزای کارآمدتری بوده است. وی در مطالعات خود از هوش مصنوعی و قدرت محاسباتی آن نیز استفاده می‌کند.
در حال حاضر استفاده از بتن در ساختمان سازی و تاثیرات زیست محیطی آن باعث نگرانی‌هایی در این حوزه شده است. حاصل حرارت سنگ آهک و دیگر مواد معدنی در کوره است و یکی از اجزای اصلی بتن محسوب می‌شود. در تجزیه سنگ آهک از گرمای زیادی استفاده می‌شود که اغلب آن توسط سوخت فسیلی تهیه می‌شود.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
پیشنهاد ویژه
لیست ارزهای دیجیتال
پیشنهاد ویژه
سرور HP
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster