یک افسر ارشد سابق فرماندهی فضایی در آمریکا مدعی شد کلیه تخمین‌های مربوط به زباله‌های فضایی در مدار زمین اشتباه بوده و به همین دلیل حل این مشکل چندان کار آسانی نخواهد بود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اخیراً مشکل زباله‌های فضایی به صورت برجسته مورد توجه بسیاری از آژانس‌های فضایی قرار […]
یک افسر ارشد سابق فرماندهی فضایی در آمریکا مدعی شد کلیه تخمین‌های مربوط به زباله‌های فضایی در مدار زمین اشتباه بوده و به همین دلیل حل این مشکل چندان کار آسانی نخواهد بود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اخیراً مشکل زباله‌های فضایی به صورت برجسته مورد توجه بسیاری از آژانس‌های فضایی قرار گرفته و شرکت‌های خصوصی این حوزه نیز تلاش دارند تا با روش‌های مختلف این مشکل را برطرف کنند. اما هنوز مشخص نیست بتوان راه حل درستی را برای حذف این زباله‌ها از مدار زمین به مرحله عملی رساند یا خیر. در حال حاضر مفاهیم متعددی در مورد مقابله با زباله‌های نگران کننده توسط آژانس‌های فضایی و شرکت‌های خصوصی ارائه شده است. اما هنوز تخمین میزان کارکرد این روش‌ها اعلام نشده است.
برای اطلاع از میزان و زباله‌های فضایی نیاز به استفاده از روش‌های بهتر و هوشیارتر است. دیوید فینکلمن، افسر ارشد سابق فرماندهی فضایی در آمریکا در این مورد گفته است: در حال حاضر در مورد تعداد و مدل سازی‌های موجود عدم قطعیت وجود دارد. بنابراین مشاهدات بیشتر نه تنها نمی‌تواند برآوردها را بهبود ببخشد بلکه امکان جداسازی قطعات و تقسیم بندی آنها نیز وجود ندارد.
فینکلمن می‌گوید اطلاع نداشتن از میزان دقیق و اندازه این زباله‌ها در مورد احتمال برخورد آنها نیز صدق می‌کند. برخوردها ممکن است به طور یکباره اتفاق بیفتند. تاکنون نیز هیچ نمونه‌ای در این مورد وجود نداشته است. در واقع می‌توان گفت هیچ کدام از برخوردهای تخمین زده اتفاق نیفتاده است. بنابراین احتمالات بیان شده نیز از مجموعه نمونه‌های بدون برخورد ارائه شده است.
فینکلمن معتقد است صاحب نظران این حوزه و کارشناسان زباله‌های فضایی پیش‌بینی‌هایی را در مورد پیامدهای آینده تخمین زده‌اند که در حالت عادی در فیزیک شناخته شده امکان وقوع آنها وجود ندارد. به گفته وی این صاحب نظران نمی‌خواهند یا قصد ندارند این عدم قطعیت را به صورت عمومی منتشر کنند.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
پیشنهاد ویژه
لیست ارزهای دیجیتال
پیشنهاد ویژه
سرور HP
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster