پژوهشگران یک ابزار بسیار کوچک توسعه داده‌اند که می‌تواند بهترین روش درمانی را برای سرطان مغز شناسایی کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دستگاه جدید پژوهشگران تنها به اندازه یک دانه برنج بوده و به طور همزمان قادر است ۲۰ نوع روش درمانی را برای تشخیص بهترین نوع درمان در سرطان مغز […]
پژوهشگران یک ابزار بسیار کوچک توسعه داده‌اند که می‌تواند بهترین روش درمانی را برای سرطان مغز شناسایی کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دستگاه جدید پژوهشگران تنها به اندازه یک دانه برنج بوده و به طور همزمان قادر است ۲۰ نوع روش درمانی را برای تشخیص بهترین نوع درمان در سرطان مغز مانند گلیوما است کند. این ابزار در هنگام جراحی درون مغز قرار داده شده و سپس در یک محیط کوچکی از مغز آثار داروها را شناسایی کند. با رفع محدودیت‌های مربوط به روش‌های تست دارویی کنونی علاوه بر تشخیص داروی مناسب و شخصی‌سازی آن برای بیمار به درستی انجام خواهد گرفت. در حال حاضر این ابزار در مرحله آزمایش‌های بالینی قرار دارد و تاکنون اثر جانبی شدیدی در اثر استفاده از آن مشاهده نشده است.
در هنگام بروز این بیماری جراحان نیاز به آگاهی در زمینه تاثیر داروهای مختلف در سریع‌ترین زمان ممکن دارند. بنابراین با انتخاب بهترین داروی ممکن برای هر بیمار می‌توان به بهترین نتیجه نیز دست پیدا کرد. در حال حاضر روش‌های کنونی نمی‌توانند به اندازه کافی سریع بوده و برای آزمایش انواع داروها نیز مناسب نیستند. اما ابزار جدید میتواند علاوه بر کارایی بالا از مغز هر بیمار به عنوان یک آزمایشگاه کوچک استفاده کند.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
پیشنهاد ویژه
لیست ارزهای دیجیتال
پیشنهاد ویژه
سرور HP
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster