در حال حاضر برای تشخیص مشکلاتی مانند کاهش شنوایی تنها گوش فرد معاینه شده آز مایش‌هایی روی آن انجام می‌گیرد. در این هنگام کاهش شنوایی چندین سال پس از شروع علائم اولیه تشخیص داده می‌شود. این یعنی زمانی که دیگر نمی‌توان از تشدید آن جلوگیری کرد. اما اکنون پژوهشگران دانشگاه تورنتو متوجه شدند علائم مربوط […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
در حال حاضر برای تشخیص مشکلاتی مانند کاهش شنوایی تنها گوش فرد معاینه شده آز مایش‌هایی روی آن انجام می‌گیرد. در این هنگام کاهش شنوایی چندین سال پس از شروع علائم اولیه تشخیص داده می‌شود. این یعنی زمانی که دیگر نمی‌توان از تشدید آن جلوگیری کرد. اما اکنون پژوهشگران دانشگاه تورنتو متوجه شدند علائم مربوط به کاهش شنوایی در چشم‌ها ظاهر می‌شوند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، این پژوهشگران معتقدند بررسی چشم‌ها می‌توانند علائم واضح مشکلات شنوایی را نشان دهد. به گفته آنان چشم‌های ثابت نشان دهنده سخت بودن شنوایی برای فرد است.
پیش از این پژوهشگران در مطالعات خود اعلام کرده بودند در زمان فکر کردن افراد چشم آنها به حالت ثابت است. در این زمان حرکت چشم‌ها کمتر شده و بیشتر به یک نقطه خیره می‌شوند. این حرکت در زمان یادآوری برخی موارد نیز رخ می‌دهد.
پژوهشگران آزمایشی را برای تشخیص ارتباط بین حرکت چشم و دشواری شنوایی انجام دادند. در این آزمایش‌ها مشخص شد شرکت کنندگان در زمانی که به دلیل وجود نویزها و صداهای مختلف بی سرو ته مجبور به شنیدن سخنرانی بودند حرکت چشم‌های آنها کمتر می‌شد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster