دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد گروه زیر ۵۰ سال شاهد افزایش موارد ابتلا به سرطان در سه دهه گذشته بوده‌ است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
در سال‌های اخیر گزارش‌هایی مبنی بر شیوع فزاینده برخی از انواع سرطان‌ها در میان افراد زیر ۵۰ سال، نگرانی‌هایی را درمورد میزان بروز سرطان در جوانان ایجاد کرده است.
مطالعه‌ای که در ژوئیه ۲۰۲۱ منتشر شد، افزایش بیش از ۵۰ درصدی برای سرطان کولورکتال در میان بزرگسالان زیر ۵۰ سال را از دهه ۱۹۹۰ نشان داد.
اکنون یک مطالعه جدید نشان می‌دهد گروه زیر ۵۰ سال شاهد افزایش موارد ابتلا به سرطان در سه دهه گذشته بوده‌ است. تنها در سال ۲۰۱۹، تعداد ۱.۸۲ میلیون تشخیص جدید گزارش شد.
این مطالعه که در BMJ Oncology منتشر شد، نشان داد که این واقعیت برای ۲۹ نوع سرطان، ازجمله سرطان سینه، کلیه و تخمدان معتبر است.
نویسندگان در مقدمه مقاله خود نوشتند:
«بروز جهانی سرطان زودرس ۷۹ درصد و تعداد مرگ و میرهای زودرس سرطان بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۹ حدود ۲۷/۷ درصد افزایش یافته‌ است.»
این افزایش در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفت و داده‌ها نشان می‌دهد که بیشترین موارد در آمریکای شمالی، اروپای غربی و استرالیا و بیشترین مرگ‌ومیر در آسیای مرکزی، اروپای شرقی و اقیانوسیه رخ داده‌ است.
عوامل متعددی می‌تواند در این افزایش نقش داشته باشد ازجمله تغییر در عوامل محیطی ناشی از گرمایش کره زمین و قرارگیری در معرض مواد سرطان‌زا مانند آلاینده‌ها.
علاوه‌براین، مردم در سراسر جهان درحال افزایش وزن هستند و تعداد افراد چاق درحال افزایش است. چاقی یک عامل خطرناک برای انواع مختلفی از سرطان ازجمله سرطان روده بزرگ، سرطان پستان پس از یائسگی و سرطان آندومتر است.
در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته‌ نیز مردم در مراحل بالای زندگی خود بچه‌دار می‌شوند. تأخیر در فرزندآوری ممکن است در افزایش خطر ابتلا به برخی سرطان‌ها مانند سرطان سینه و تخمدان نقش داشته باشد.
اشکال خاصی از سرطان نیز ممکن است تحت تأثیر تغییرات هورمونی ناشی از استفاده از درمان‌های جایگزین هورمونی باشند که امروزه‌ محبوب‌تر شده‌اند.
درنهایت، پیشرفت در فناوری پزشکی و افزایش آگاهی از علائم منجر به تشخیص‌های بیشتر این بیماری شده‌ است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster