دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
دانشمندان دو ژن جدید کشف کرده‌اند که باعث می‌شود بیماران با سرطان‌های مرتبط با سر و گردن، در برابر شیمی‌درمانی مقاوم شوند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
دانشمندان دو ژن جدید کشف کرده‌اند که باعث می‌شود بیماران با سرطان‌های مرتبط با سر و گردن، در برابر شیمی‌درمانی مقاوم شوند. خاموش کردن هر یک از این ژن‌ها ظاهراً می‌تواند باعث شود سلول‌های سرطانی که قبلاً به شیمی‌درمانی پاسخ نمی‌دادند، اکنون به این روش درمانی پاسخ دهند.
دانشمندان دانشگاه کوئین مری لندن دو ژن جدید را کشف کرده‌اند که به‌وصرت موثر در اکثر انواع سرطان‌ها نقش موثری دارند. اما در آزمایش‌های اخیر متوجه شده‌اند که با خاموش کردن این دو ژن می‌توان در راهکار شیمی‌درمانی به نتایج بهتری دست پیدا کرد. این یافته‌ها می‌تواند به‌صورت بالقوه در درمان سرطان موثر باشد.
محققان از طریق یک کتابخانه بیوشیمی که معمولاً برای شناسایی داروها از آن استفاده می‌شود، به بررسی این موضوع پرداختند. آنها دو ‌ژن جدید شناسایی کردند که می‌تواند سلول‌های سرطانی مقاوم را تقریباً ۳۰ برابر بیشتر به یک داروی شیمی‌درمانی به نام «سیس پلاتین» حساس‌تر کند. آنها این کار را با کاهش سطح دو ژن انجام داده و توانستند در کنار شیمی درمانی داروی مربوطه را نیز تجویز کنند.
محققان در مطالعات خود بیمار مبتلا به سرطان مری را تحت بررسی قرار دادند و به نتایج جالبی دست پیدا کردند. نتیجه این مطالعه در نشریه  Molecular Cancer منتشر شده است.
دانشمندان ابتدا از روشی به نام داده کاوی برای شناسایی ژن‌هایی استفاده کردند که ممکن است بر پاسخگویی تومور به درمان دارویی تأثیر بگذارد. آنها ۲۸  ژن را روی ۱۲ سویه از رده‌های سلولی سرطانی مقاوم در برابر شیمی درمانی آزمایش کردند و ۴ ژن مهم را یافتند که به‌ویژه پاسخگو بودند و سپس به بررسی بیشتر و آزمایش مقاومت به چند دارو پرداختند.
یکی از محققان ارشد این مطالعه می‌گوید این نتایج گامی امیدوارکننده برای بیماران سرطانی در آینده باز می‌‌کند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster