دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
.H.E.S.S از سال 2003 تاکنون بیش از 50 منبع تابش پرانرژی را کشف کرده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
تلسکوپ‌های HESS چشمان چرخان عظیمی هستند که هم‌چون دایناسورهای مکانیکی مدرن، آسمان را رصد می‌کنند.
«رصدخانه سیستم استریوسکوپی انرژی بالا» (High Energy Stereoscopic System (H.E.S.S.) Observatory) از چهار تلسکوپ آینه‌ای بازتابی 12 متری اطراف یک تلسکوپ بزرگ‌تر با یک آینه 28 متری تشکیل شده است. آن‌ها برای تشخیص سوسوهای عجیب نور آبی (تابش چرنکوف) طراحی شده‌اند. وقتی سرعت حرکت ذرات باردار کمی سریع‌تر از سرعت نور در هوا باشد، اشعه چرنکوف تابش می‌شود. این نور زمانی ساطع می‌شود که یک پرتو گاما از یک منبع دور به مولکولی در جو زمین برخورد کند و بارش ذرات باردار شروع شود.
.H.E.S.S به برخی از فوتون‌های انرژی بالا (TeV) که در کیهان وجود دارد حساس است. .H.E.S.S از سال 2003 در نامیبیا به جستجوی ماده تاریک پرداخته و بیش از 50 منبع تابش پرانرژی ازجمله بقایای ابرنواخترها و مراکز کهکشان‌هایی که سیاه‌چاله‌های اَبَرپرجرم دارند را کشف کرده است. این تصویر که در ژوئن گرفته شده، تایم‌لپس‌هایی از چرخش تلسکوپ‌های .H.E.S.S را نشان می‌دهد. در پس‌زمینه، کهکشان راه شیری، ابرهای ماژلانی و نیز ماهواره‌هایی که به دور زمین می‌چرخند، دیده می‌شوند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster