مطالعات اخیر محققان نشان می‌دهد زنان دارای سن بیش از ۶۰ سال در صورت تعادل وزنی می‌توانند عمر بیشتری داشته باشند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه کالیفرنیا مطالعه‌ای را روی زنان دارای سن بیشتر از ۶۰ سال انجام داده‌اند. آنها می‌گویند این زنان در صورتی که وزن خود را ثابت […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
مطالعات اخیر محققان نشان می‌دهد زنان دارای سن بیش از ۶۰ سال در صورت تعادل وزنی می‌توانند عمر بیشتری داشته باشند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه کالیفرنیا مطالعه‌ای را روی زنان دارای سن بیشتر از ۶۰ سال انجام داده‌اند. آنها می‌گویند این زنان در صورتی که وزن خود را ثابت نگهدارند می‌توانند عمری به اندازه ۹۵ تا ۱۰۰ سال داشته باشند.
طبق این مطالعه زنان مسن در صورت رعایت تعادل وزنی ۱.۲ تا ۲ برابر نسبت به زنانی که دچار کاهش وزن بوده‌اند طول عمر بیشتری خواهند داشت.
به گفته محققان ارتباط مستقیمی با تغییرات وزن و افزایش طول عمر وجود دارد. در این تحقیق حدود ۵۴۴۳۷ زن مورد بررسی قرار گرفتند. در طول این تحقیق ۳۰۶۴۷ زن یا حدود ۵۶ درصد از آنها عمر بیشتر از ۹۰ سالگی داشتند. اما زنانی که حدود ۵ درصد از وزن خود را از دست داده بودند در مقایسه با زنان دارای وزن ثابت طول عمر کمتری داشتند.
علاالدین شادیاب از محققین اصلی پژوهش و نویسنده مقاله می‌گوید: بسیاری از زنان در سن بالا در ایالات متحده دارای اضافه وزن بوده و شاخص توده بدنی ۲۵ تا ۳۵ دارند. مطالعه اخیر مشخص شد یکی از عوامل طول عمر زنان مسن داشتن وزن ثابت است. افرادی که بدون هیچگونه رژیم غذایی دچار کاهش وزن می‌شوند می‌تواند یکی از علائم هشدار دهنده بیماری و یا نشان دهنده کاهش عمر آنان باشد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster