محققان می گویند به دلیل گرم شدن زمین و آب شدن یخ های قطبی حیات خرس های قطبی نیز به خطر افتاده و این موضوع به شدت تعداد آنها را کاهش داده است. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، به گفته کارشناسان تاکنون ۲۶ هزار خرس قطبی در اثر موج گرما جان خود […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
محققان می گویند به دلیل گرم شدن زمین و آب شدن یخ های قطبی حیات خرس های قطبی نیز به خطر افتاده و این موضوع به شدت تعداد آنها را کاهش داده است.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، به گفته کارشناسان تاکنون ۲۶ هزار خرس قطبی در اثر موج گرما جان خود را از دست داده اند. این پستانداران برای حیات و شکار به شدت به یخ ها وابسته بوده و با گرم شدن قطب این حیوانات در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند.
در این بین برخی از دانشمندان معتقدند استفاده از خرس قطبی به عنوان نماد بحران آب و هوایی می تواند نسبت به جوامع موجود در قطب شمال بی اعتمادی ایجاد کند. بدین ترتیب ممکن است تلاش های انجام گرفته بابت حفاظت از این حیوان نیز کاهش یابد. آنها می گویند به جای خرس های قطبی باید از حیوانات دیگری استفاده کرد و آنها را به عنوان نماد حیات وحش در خطر معرفی کرد. پروفسور جان آراس از موسسه قطبی نروژی در قطب شمال و سرپرست این تحقیق می گوید: مجمع الجزایر نروژ از ۵۰ سال تاکنون افزایش دمای ۴ درصدی را تجربه کرده و بسیاری از یخ های این منطقه آب شده است. این موضوع نگرانی هایی در مورد ۳۰۰ خرس قطبی حاضر در آن ایجاد کرد .
از طرفی در برخی مناطق مانند جزایر سوالبارد جمعیت این خرس ها کاهشی نداشته است. برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ تغییر شکار این حیوانات به ثبت رسید که نشان می دهد آنها شیوه شکار خود را تغییر داده اند و اکنون گوزن های شمالی و فوک را شکار می کنند.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster