ستاره شناسان ژاپنی می گویند سیاه ای. مشابه سیاره زمین در منظومه شمسی قراردارد که نسبت به سیاره نهم نزدیکتر است. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان از مدت ها پیش مدعی هستند در منظومه شمسی جهان دیگری نیز وجود دارد و نام آن را سیاره نهم گذارده اند‌. اما اکنون ستاره […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
ستاره شناسان ژاپنی می گویند سیاه ای. مشابه سیاره زمین در منظومه شمسی قراردارد که نسبت به سیاره نهم نزدیکتر است.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان از مدت ها پیش مدعی هستند در منظومه شمسی جهان دیگری نیز وجود دارد و نام آن را سیاره نهم گذارده اند‌. اما اکنون ستاره شناسان ژاپنی می گویند احتمالا در این منظومه سیاره ای مشابه زمین وجود دارد و از سیاره نهم نیز به ما نزدیک تر است.
به گفته آنها سیاره جدید در کمربند کویپر قرار داشته و احتمالا ۵۰۰ واحد نجومی نیز از خورشید فاصله دارد.‌ همچنین اندازه آن سه برابر اندازه زمین است.
در مقاله ای که توسط این دانشمندان منتشر شده آمده است دمای این سیاره احتمالا بسیار پائین بوده و نمی تواند میزبان حیات باشد. احتمال دارد این جرم سیاره ای در بین اجرام اولیه منظومه شمسی قرار داشته و همچنان در این کمربند قرار دارد.
دانشمندان پیش از این دریافتند در کمربند کویپر میلیون ها جرم یخی مانند اجرام فرانپتونی وجود دارد. وجود مدار مربوط به این اجرام نشان می دهد در همان اطراف یک سیاره کشف نشده وجود دارد. اجرام فرانپتونی باقی مانده زمان تشکیل منظومه شمسی بوده و ماهیت آنها بیشتر سنگ، کربن آمورف و یخ است. این تیم تحقیقاتی می گوید: اجرام شناسایی شده دارای مدارهای عجیب هستند. این مدارها نشان می دهد احتمالا گرانش جرمی بزرگتر روی آن تاثیر گذاشته و آنها را از حیث گرانشی تغییر داده است.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster