دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
دستورالعمل واردات خودروهای دست دوم از سوی سازمان استاندارد منتشر شد. در این دستور اسامی برخی برندها ذکر شده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
سازمان استاندارد در جریان یک دستورالعمل، شرایط و ضوابط واردات خودروهای دست دوم را اعلام کرد. بر این اساس، واردات خودروهای کارکرده نیازی به کسب مجوز سازمان استاندارد و همچنین سازمان محیط زیست ندارند. البته تنها برندهایی که در این دستورالعمل ذکر شده‌اند، مجاز به واردات خواهند بود.
لیست برندهای مجاز برای واردات کارکرده شامل اسامی مختلف ژاپنی، اروپایی و کره‌ای می‌شود. تمامی این برندها برای مصرف‌کنندگان نام آشنا هستند و در صورت قطعی‌شدن واردات، مورد توجه مشتریان ایرانی خواهند بود. این لیست به شرح زیر است:
واردات خودرو یکی از مسائل جنجال‌برانگیز کشور طی مدت اخیر به حساب می‌آید. با وجود وعده‌های گوناگون، هنوز واردات خودروهای صفرکیلومتر در مراحل میانی قرار دارد و به نتیجه نهایی نرسیده است. بنابراین بایستی مدت زمان بیشتری را برای واردات خودروهای کارکرده صبر کنیم. خوشبختانه سازمان استاندارد خود را از فرآیند واردات خودروهای دست‌دوم کنار کشیده است. این مساله باعث خواهد شد تا روند واردات این اتومبیل‌ها سرعت بگیرد.
نکته خاص در مورد دستورالعمل سازمان استاندارد برای واردات خودروهای کارکرده، حضور برندهای مرتبط با خودروهای سنگین است. مان، اسکانیا و ایویکو در این لیست حضور دارند، اما برند مشهور ولوو در این لیست مشاهده نمی‌شود. ولوو یکی از برندهای مشهور خودروهای کار و تجاری در ایران است و حتی در جریان واردات کامیون‌های کارکرده نیز شاهد ورود هزاران دستگاه کشنده ولوو بودیم. با این حال برند معروف ولوو در این لیست حضور ندارد.
همچنین بخوانید: واردات خودروهای کارکرده، شاید زمانی دیگر!
از بین برندهای خودروهای سنگین در این لیست، سه برند مان، ایویکو و اسکانیا در حوزه ساخت اتوبوس فعالیت دارند. بنابراین امیدواریم تا طی فرآیند واردات خودروهای دست دوم، اتوبوس‌های ساخت این برندها را در بازار ایران ببینیم.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster