پست جدید سازمان تحقیقات فضایی هند که در مورد ماموریت چانداریان ۳ منتشر شده است نشان می‌دهد این ماه نورد توانسته است با کمک ابزارهای خود دمای قطب جنوب ماه را به درستی اندازه‌گیری کند. این موضوع نشان دهنده کارکرد درست ابزارها است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، چانداریان ۳ با موفقیت […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
پست جدید سازمان تحقیقات فضایی هند که در مورد ماموریت چانداریان ۳ منتشر شده است نشان می‌دهد این ماه نورد توانسته است با کمک ابزارهای خود دمای قطب جنوب ماه را به درستی اندازه‌گیری کند. این موضوع نشان دهنده کارکرد درست ابزارها است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، چانداریان ۳ با موفقیت توانست یک گام موفقیت آمیز را در تاریخ فضایی ایجاد کند. اکنون هند علاوه بر اینکه به اولین کشور در فرود آوردن یک ماهنورد روی قطب جنوب ماه تبدیل شده است، به عنوان چهارمین کشوری شناخته می‌شود که توانسته آثاری از خود روی قمر ما به جا بگذارد. در این ماموریت ماهنوردی به نام پراگیان عملیات کاوش در سطح دهانه را با کمک ابزارهایی مانند دوربین‌های یکپارچه و مهار آنها برای ارسال ویدیو و تکمیل اهداف تحقیقاتی انجام می دهد. این ماموریت برای ۱۴ روز و اقامت دو هفته این ماهنورد برنامه‌ریزی شده است.
ویدیویی که سازمان تحقیقات فضایی هند از پراگیان منتشر کرده نشان می‌دهد این ماهنورد در حال پرسه زدن در اطراف نقطه فرود بوده که آن را شیو شاکتی نامگذاری کرده‌اند. همچنین در این ویدیو کاوشگر در انتهای مسیر ایجاد شده توسط فرودگر ویکرام دیده می‌شود که آثاری از خود روی خاک ماه ایجاد کرده است. همچنین سازمان فضایی هند فهرستی از برنامه‌ریزی خود برای ماموریت منتشر کرده که نشان می‌دهد چانداریان ۳ پس از فرود ایمن در حال پشت سر گذاشتن اهداف این ماموریت است.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster