مطالعات اخیر دانشمندان روی آنتی اکسیدان‌هایی نظیر ویتامین سی و ای نشان می‌دهد آنها قادرند با فعال کردن یک نوع مکانیزم در بدن رگ‌های خونی جدیدی را ایجاد کرده و باعث رشد تومورهای سرطانی شوند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مصرف بیش از اندازه آنتی اکسیدان در زمانی که به آنها نیازی […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
مطالعات اخیر دانشمندان روی آنتی اکسیدان‌هایی نظیر ویتامین سی و ای نشان می‌دهد آنها قادرند با فعال کردن یک نوع مکانیزم در بدن رگ‌های خونی جدیدی را ایجاد کرده و باعث رشد تومورهای سرطانی شوند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مصرف بیش از اندازه آنتی اکسیدان در زمانی که به آنها نیازی نیست رشد و گسترش تومورها را از طریق ایجاد رگ های خونی جدید به دنبال دارد.‌ در حالت کلی تومورهای سرطان برای رشد خود به یک منبع خون و مواد مغذی پایدار نیاز دارند. این موضوع از طریق ایجاد رگ های خونی جدید تامین میشود. این فرایند که به آن رگ زایی گفته میشود توسط محققان موسسه پزشکی کارولینسکا از سوئد بررسی شد.
مارتین برگو، از محققان این پژوهش و نویسنده آن می گوید: در ابن بررسی متوجه شدیم مکانیسمی توسط آنتی اکسیدان ها فعال میشود که با ساخت رگ های خونی جدید می تواند تغذیه تومورها را انجام دهد. این موضوع بسیار شگفت انگیز بود. زیرا پیش از این آنتی اکسیدان ها با نقش محافظتی در نظر گرفته شده بودند. تومورها با تغذیه این رگ های جدید رشد کرده و گسترش می یابند.
محققان می گویند آنتی اکسیدان های معمولی که در غذاها وجود دارند هیچ گونه مشکلی را ایجاد نخواهند کرد. اما مصرف بیش از اندازه آنها در افراد در معرض خطر و یا بیماران سرطانی با خطرات زیادی همراه است.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster