ربات جدید محققان می‌تواند علاوه بر پیش‌بینی قطعی برق در آینده این شبکه را به طور ایمن و کارآمد نظارت کند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک شرکت فعال در زمینه شبکه‌های برق با تجزیه و تحلیل ارزیابی شبکه‌ها با استفاده از ربات قطعی برق را پیش از وقوع پیش‌بینی خواهد کرد. […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
ربات جدید محققان می‌تواند علاوه بر پیش‌بینی قطعی برق در آینده این شبکه را به طور ایمن و کارآمد نظارت کند.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک شرکت فعال در زمینه شبکه‌های برق با تجزیه و تحلیل ارزیابی شبکه‌ها با استفاده از ربات قطعی برق را پیش از وقوع پیش‌بینی خواهد کرد.
شرکت انرزا برای نخستین بار در جهان می‌تواند ابزاری را با هدف ارزیابی خطر در شبکه‌های برق از طریق نظارت رباتیک ارائه کند. این شرکت قصد دارد با استفاده از فناوری رباتیک شبکه‌های برق را ایمن‌تر کرده و نظارت روی آنها کارآمدتر کند. آنسون میتلند، مدیر ارشد فناوری در این شرکت در مورد به کارگیری ربات گفته است: ما قصد داریم خدماتی را ارائه کنیم که تاکنون هیچ شرکتی در جهان آن را ارائه نکرده است. با کمک این ربات می‌توان کارگران را از محل خطر دور نگه داشت.
بازرسی‌های رباتیک نیز می‌تواند به جای بازرسی‌های حضوری ایمنی را افزایش دهند. میتلند در این مورد گفته است: در حال حاضر بازرسی شبکه‌های برق به صورت سنتی دستی انجام می‌شود. اما شرکت انرزا قصد دارد پیشرفت‌های فناورانه را با روشهای به کار گرفته شده توسط انسان ترکیب کند.
ربات ساخته شده توسط این شرکت دارای بخش‌هایی مانند دوربین حرارتی، دوربین‌های تشخیص عمق و ترکیبی از دوربین‌های استریوسکوپی است. این ربات با کمک پروانه‌های خود می‌تواند به سمت خطوط برق حرکت کرده و مجدداً آنها را متصل کند.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster