رنگ جدید ابداعی دانشمندان با هدف بهره‌وری انرژی مصرف آن را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. همچنین میزان انتشار گازهای گلخانه ای نیز کمتر خواهد شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان دانشگاه استنفورد رنگ جدیدی ابداع کرده اند که در صورت استفاده باعث کاهش مصرف برق خواهد شد. همچنین گازهای […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
رنگ جدید ابداعی دانشمندان با هدف بهره‌وری انرژی مصرف آن را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. همچنین میزان انتشار گازهای گلخانه ای نیز کمتر خواهد شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دانشمندان دانشگاه استنفورد رنگ جدیدی ابداع کرده اند که در صورت استفاده باعث کاهش مصرف برق خواهد شد. همچنین گازهای گلخانه ای نیز به شدت کاهش می یابد. به گفته دانشمندان این رنگ می تواند تا ۸۰ درصد باعث انعکاس تابش فروسرخ میانی شود‌ همچنین نسبت به رنگ های ساخته شده قبلی تا ده برابر بیشتر بازتاب خواهد داشت.
تابش فروسرخ میانی باعث ایجاد گرما و ساطع شدن آن از خورشید میشود. در صورتی که از رنگ جدید در قسمت بیرونی ساختمان استفاده شود می تواند گرما را به سمت بیرون هدایت کرده و ساختمان را خنک نگه دارد. از طرفی استفاده از آن در داخل ساختمان نیز باعث حفظ گرمای داخلی خواهد شد.
سازندگان رنگ جدید می گویند این رنگ به عنوان راه حل جدیدی در صرفه جویی انرژی می تواند در تمام طول سال کاربرد داشته و می تواند در تمام شرایط آب و هوایی و مناطق مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.
طبق گزارش های منتشر شده استفاده آزمایشی از این رنگ در وضعیت گرمای مصنوعی نشان داد برای خنک کردن فضای بسته تقریبا ۲۱ درصد انرژی کمتر مورد نیاز است. همچنین در وضعیت سرمای مصنوعی نیز این رنگ باعث کاهش ۳۶ درصدی انرژی مورد نیاز شد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster