ماهواره نظارت بر آلودگی هوای ناسا موفق شد اولین تصاویر خود را منتشر کند. این ماهواره با نام TEMPO اوایل سال میلادی در فاصله حدوداً ۳۵ کیلومتری زمین قرار گرفت و می‌تواند زمین را از این فاصله رصد کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اکنون تصاویر اولیه مربوط به این ماهواره شامل […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
ماهواره نظارت بر آلودگی هوای ناسا موفق شد اولین تصاویر خود را منتشر کند. این ماهواره با نام TEMPO اوایل سال میلادی در فاصله حدوداً ۳۵ کیلومتری زمین قرار گرفت و می‌تواند زمین را از این فاصله رصد کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اکنون تصاویر اولیه مربوط به این ماهواره شامل دو نقشه آلودگی هوا در اطراف لس آنجلس منتشر شده است. در این نقشه سطوح دی اکسید نیتروژن موجود در هوا به طور واضح قابل مشاهده خواهد بود. همچنین رنگ‌های تیره موجود در این نقشه ترکیبات شیمیایی را در سطوح بالاتر نشان می‌دهد. علاوه بر آن آلودگی برخی مناطق دیگر شهری مانند نیویورک و واشنگتن نیز در تصاویر این ماهواره قابل رویت است.
کلی چنس، محقق اصلی از تیم پشتیبانی TEMPO در رابطه با این ماهواره می‌گوید: این ماهواره می‌تواند به طور ساعتی آلودگی هوا را در آمریکای شمالی اندازه‌گیری کند. همچنین سطوح ازن، دی اکسید نیتروژن، فرمالدهید و ذرات معلق در هوا و دیگر گازهای کمیاب نیز توسط ابزارهای این ماهواره اندازه‌گیری خواهند شد. قرار است از داده‌های جمع آوری شده توسط این ماهواره نیز برای ۵۰ مطالعه علمی استفاده شود.
ماهواره جدید TEMPO قادر به اندازه‌گیری آلودگی هوا با وضوح بالا بوده و در بازه‌های زمانی کوتاه نیز می‌تواند تغییرات آلودگی هوا را مشخص کند. هدف از ساخت و ارسال این ماهواره نیز جمع آوری داده‌ها در مورد عوامل تاثیرگذار در آلودگی هوا از قبیل ساعات اوج ترافیک یا دود مربوط به آتش سوزی است.
تصاویر اولیه TEMPO مربوط به فرایند کالیبراسیون ابزار اولیه این ماهواره بوده و طیف سنج آلودگی آن میتواند طول موج‌های نور را توسط گازهای موجود در جو مورد سنجش قرار دهد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster