دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
ماجرای تولید خودروی پیکاپ توسط کیا اولین‌بار در سال گذشته مطرح شد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
شرکت کیا در آینده نزدیک از یک خودروی پیکاپ رونمایی خواهد کرد. این خودرو موقتاً تاسمان نام دارد و قرار است نسخه اولیه آن در سال 2024 معرفی شود. آن‌طور که یکی از مدیران منطقه‌ای کیا به نشریه استرالیایی درایو اعلام کرده است، تاسمان در نیمه اول سال 2025 وارد خطوط تولید خواهد شد و روند تحویل سفارشات مشتریان نیز از میانه‌های همان سال شروع می‌شود. طبق صحبت‌های مدیر مذکور، این پیکاپ اکنون مراحل آزمایش و توسعه را پشت‌سر می‌گذارد.
ماجرای تولید خودروی پیکاپ توسط کیا اولین‌بار در سال گذشته مطرح شد. در ماه مارس 2022 این شرکت از تولید نه یک مدل، بلکه دو مدل پیکاپ تا سال 2027 خبر داد. این کمپانی در آن مقطع گفت یکی از این مدل‌ها «اختصاصی» و مدل دیگر یک پیکاپ «استراتژیک» برای بازار کشورهای درحال توسعه خواهد بود. با توجه به استفاده از این کلمات، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که مدل اختصاصی روی پلتفرم مخصوص خودروهای برقی تولید می‌شود. مدل استراتژیک هم احتمالاً از پلتفرمی مشتریک با مدل‌های درون‌سوز بهره خواهد برد.
به‌نظر می‌رسد تاسمان همان مدلی باشد که کیا آن را استراتژیک توصیف کرده است، زیرا این پیکاپ با موتور دیزلی نیز تولید خواهد شد. شاید این پیکاپ در برخی بازارها با پیشرانه برقی هم عرضه شود. نسخه دیزلی تاسمان دارای شاسی مستقل از بدنه خواهد بود. کیا ظرفیت بار این نسخه را حدود یک تن و حداکثر ظرفیت کشش بار آن را 3.5 تن اعلام کرده است.
درحال‌حاضر مشخص نیست که سبک طراحی کیا تاسمان به چه شکل خواهد بود. البته چند تصویر جاسوسی از این پیکاپ کره‌ای شکار شده است؛ این تصاویر نشان می‌دهند تاسمان پیکره‌ای مشابه با نسل جدید موهاوی خواهد داشت. از آنجایی که موهاوی یک شاسی‌بلند با شاسی مستقل از بدنه است، احتمال می‌رود تاسمان درحقیقت نسخه پیکاپ این مدل باشد.
نشریه درایو می‌گوید شاخه کیا در استرالیا، نقش بسیار پررنگی در توسعه اولین پیکاپ کمپانی دارد. شاید بدانید خودروهای پیکاپ در استرالیا فوق‌العاده محبوب هستند، به‌طوری که تویوتا لندکروزر سری 70 با وجود 40 سالگی، جزو مدل‌های پرفروش این کشور است! ازاین‌رو استرالیا یکی از بازارهای هدف بسیار مهم برای تاسمان محسوب می‌شود.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
وقتی 206 با لندکروز فرقی نداره، اینم با نیسان آبی فرقی نداره! لطفا منصف باشید و در مورد نیسان آبی هم مقاله بنویسید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster