اسپیس ایکس به ایجاد تبعیض در مورد متقاضیان کار پناهجو متهم شده است. این بار وزارت دادگستری آمریکا شکایتی را علیه این شرکت به ثبت رسانده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، وزارت دادگستری آمریکا شکایتی را علیه اسپیس ایکس ثبت کرده و در آن این شرکت را به تبعیض علیه استخدام […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
اسپیس ایکس به ایجاد تبعیض در مورد متقاضیان کار پناهجو متهم شده است. این بار وزارت دادگستری آمریکا شکایتی را علیه این شرکت به ثبت رسانده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، وزارت دادگستری آمریکا شکایتی را علیه اسپیس ایکس ثبت کرده و در آن این شرکت را به تبعیض علیه استخدام پناهجویان و پناهندگان متهم کرده است. طبق اعلام این سازمان این کار نقض قانون مهاجرت و تابعیت محسوب می‌شود.
کریستین کلارک، دستیار دادستان در این مورد می گوید: بررسی اخیر نشان داده اسپیس ایکس در مورد استخدام پناهجویان تبعیض قائل شده و نتوانسته به طور منصفانه آنها را استخدام کند. این ممنوعیت استخدام خلاف قوانین فدرال بوده زیرا بدون توجه به صلاحیت متقاضیان انجام گرفته است.
وی ادامه داد: طبق این بررسی ها مدیران و مقامات اسپیس ایکس شرایطی را ایجاد کرده اند که بر اساس آن پناهندگان و پناهجویان نسبت به استخدام در این شرکت منصرف میشوند.
این شرکت در سالهای اخیر در تمامی آگهی های استخدامی خود اعلام کرد که می تواند تنها شهروندان آمریکایی را استخدام کند. از طرفی قوانین مربوط به عدم دستیابی کشورهای تحریم شده به فناوری باعث ایجاد چنین مانعی در استخدام نخواهد شد.
این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد: طبق قوانین موجود اسپیس ایکس باید پناهندگان و پناهجویان را همانند دیگر افراد و برای همان مشاغل استخدام کند. این افراد نیز همانند شهروندان آمریکایی تحت نظر قوانین قرار دارند.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster