دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
با جستجوی نام کاربری عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات، در شبکه اجتماعی اینستاگرام، هیچ نتیجه‌ای به نمایش درنمی‌آید.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
با جستجوی نام کاربری عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات، در شبکه اجتماعی اینستاگرام، هیچ نتیجه‌ای به نمایش درنمی‌آید. اکانت اینستاگرام زارع‌پور پس از فیلترشدن شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیتی نداشت اما آخرین پستی که او در این صفحه منتشر کرد، تبدیل به جایی برای نوشتن سیل اعتراض کاربران نسبت به وضعیت فیلترینگ و کیفیت شبکه شده بود. این اکانت که نزدیک به ۱۶ هزار دنبال‌کننده و ۱۷۲ پست داشت، حالا در این شبکه اجتماعی وجود ندارد و با حذف این اکانت می‌توان گفت وزیر ارتباطات کشور در هیچ شبکه اجتماعی خارجی محبوبی، اکانت فعالی ندارد.
در پاییز سال گذشته کاربران چند هزار کامنت زیر آخرین پست اینستاگرام وزیر ارتباطات درج کردند تا علاوه بر نشان‌دادن بی‌تأثیر بودن فیلترینگ، نشان دهند که مردم نسبت به شرایطی مانند فیلترینگ و کیفیت شبکه انتقادهای زیادی دارند.
کاربران این شبکه اجتماعی شدیداً از او بابت فیلترینگ اینستاگرام انتقاد کرده بودند؛ اگرچه زارع‌پور بارها مدعی شده است که نقشی در این فیلترینگ ندارد و تصمیم با مراجع‌ ذی‌صلاح است، ولی به‌نظر می‌رسد تلاشی هم برای رفع فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ از سوی وزارتخانه او انجام یا دست‌کم رسانه‌ای نشده است.
برخی از نمایندگان در زمان گرفتن رأی اعتماد و قبل از وزیر شدن زارع‌پور، ادعا کرده بودند که او در شبکه‌های اجتماعی حضور نداشته و اعتقادی به این پلتفرم‌ها نیز ندارد. زارع‌پور نیز اظهار کرده بود که با شبکه‌های اجتماعی بیگانه نیست و همچنین هیچ‌گونه نگاه منفی نسبت به این شبکه‌های اجتماعی ندارد، اما از طرفی زمان و فرصت کافی برای حضور در این شبکه‌ها را در برنامه خود نمی‌بیند.
درواقع زارع‌پور در همان اوایل دوران فعالیت خود به‌عنوان وزیر ارتباطات دولت سیزدهم نیز اعلام کرده بود وقت فعالیت در این شبکه‌ها را ندارد و اینکه از او توقع داشته باشند در شبکه‌های اجتماعی حضور رسمی داشته باشد و به همه کامنت‌ها پاسخ دهد، توقع بالایی است. بااین‌حال، او پس از مدتی در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت کرد و حضور نسبتاً پررنگی هم در این شبکه اجتماعی داشت. درحال‌حاضر نیز زارع‌پور در شبکه اجتماعی ویراستی و سایر پیام‌رسان‌های بومی فعالیت دارد.
وزیر ارتباطات در مصاحبه‌ای دلیل عدم حضور خود در توییتر (ایکس کنونی) را این‌گونه اعلام کرده بود: «در شبکه‌ای که از نظر قانون استفاده از آن ممنوع است، عضو نخواهم شد.» بااین‌حال، زارع‌پور هنگام برگزاری اجلاس جامعه جهانی اطلاعاتی در ژنو، توییت‌هایی به زبان انگلیسی منتشر کرد و فعالیت محدود خود را در این شبکه اجتماعی آغاز کرد؛ اما حساب کاربری او پس از چند روز به حالت تعلیق در آمد.
از آذرماه سال 1400، وی تصمیم گرفت در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز فعالیت داشته باشد. خاطرنشان می‌شود علاوه بر به تعلیق درآمدن حساب توییتر او، اسفندماه گذشته اکانت اینستاگرام او نیز به مدت یک روز از دسترس وی خارج شد. حال به‌نظر می‌رسد عمر فعالیت زارع‌پور در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز به کمی بیشتر از یک سال می‌رسد و وزیر «ارتباطات» کشور در هیچ شبکه اجتماعی بین‌المللی محبوب بین کاربران کشور، اکانت رسمی ندارد.
البته ناگفته نماند که درحال‌حاضر تنها حضور زارع‌پور در بین شبکه‌های اجتماعی خارجی در لینکدین است که البته هیچ فعالیتی در آن انجام نمی‌شود.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
دمش گرم، پس توییتر چی؟
اگر فیلتر می‌کنی خودت هم اکانت نداشته بش، این درسته
درستش هم شاید همین باشه، تا دیروز که پا روی خرخره اش گذاشته بودند که چرا توی شبکه ای که فیلتر کردید فعالی حالا هم که رفته می گن چرا فعال نیستی!!
خب سکویی که قوانین ما رو نقض کرده با پرویی هم حاضر به همکاری نیست و ازش به عنوان سلاح علیه مردم ایران استفاده می شه چی کار باید کرد؟ معلومه کسایی که توی این شبکه کار می کنند برن زیر مطلب وزیر کلی غر بزنند چرا فیلتره باید عقل رو به کار انداخت
نویسنده مطلب اصلا اشاره نکرده که وزیر توی شبکه های اجتماعی داخلی فعاله و طبیعتا باید با مردم ایران ارتباط داشته باشه نه آنگولا! یه جوری خبر رو نوتشید که وزیر اصلا فعالیتی نداره و با شبکه اجتماعی قهره و دشمنی اینستا هم هیچ اثری نداره توی فعالیت نکردنش اونجا مثلا
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster