شبکه‌های موبایلی نیز مانند دیگر فناوری‌ها میتوانند اثرات منفی روی محیط زیست داشته باشند. به همین دلیل عربستان قصد دارد اولین ایستگاه مربوط به فناوری 5G را با کمترین میزان تولید کربن راه اندازی کند. به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تکنا، شرکت Red sea global قصد دارد طی همکاری با شرکت عربستانی Zain KSA اولین […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
شبکه‌های موبایلی نیز مانند دیگر فناوری‌ها میتوانند اثرات منفی روی محیط زیست داشته باشند. به همین دلیل عربستان قصد دارد اولین ایستگاه مربوط به فناوری 5G را با کمترین میزان تولید کربن راه اندازی کند.
به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تکنا، شرکت Red sea global قصد دارد طی همکاری با شرکت عربستانی Zain KSA اولین شبکه 5G با سطح بسیار پایین تولید کربن در جهان را راه اندازی کند. تمام انرژی مورد نیاز برای راه اندازی این ایستگاه توسط ۷۶ هزار پنل خورشیدی تامین خواهد شد. این تعداد پنل مربوط به یک مزرعه خورشیدی است که حدود ۲۸ هزار کیلومتر وسعت دارد.
جان باگانو، مدیر عامل Red sea global در مورد این پروژه می‌گوید: ما قصد داریم به طور ۱۰۰ درصدی از انرژی تجدید پذیر در منطقه استفاده کنیم. حدود ۳۰ درصد از منابع طبیعی تا سال ۲۰۴۰ حفظ خواهد شد. همچنین این پروژه می‌تواند الهام بخش توسعه گردشگری و احیا کننده آن در جهان باشد.
در ساخت برج‌های این شبکه نیز از فناوری چاپ سه بعدی استفاده خواهد شد. در طراحی برج‌ها نیز تلاش خواهد شد تا بخش‌های پروژه با سایر بخش‌های دیگر این شرکت همخوانی داشته باشد. ظاهر بیرونی این برجها شبیه به برج‌های سنگی بوده و می‌تواند به خوبی با محیط هماهنگ شود.
سلطان بن عبدالعزیز، مدیر عامل Zain KSA در این پروژه اعلام کرد تعهد آنها بومی سازی نوآوری های مدنظر بوده است. به همین دلیل ساخت این برج ها در داخل عربستان سعودی انجام شده اند.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster