قرارگیری پستانداران در شرکت باعث می‌شود تا آنها برای گرم کردن بدن خود انرژی بیشتری مصرف کنند. مصرف انرژی بیشتر نیز باعث گرسنگی و افزایش اشتها میشود. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تاکنون دانشمندان علت اصلی افزایش اشتها در شرایط سرما را مشخص نکرده بودند. در مطالعه اخیر مشخص شد این فرایند […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
قرارگیری پستانداران در شرکت باعث می‌شود تا آنها برای گرم کردن بدن خود انرژی بیشتری مصرف کنند. مصرف انرژی بیشتر نیز باعث گرسنگی و افزایش اشتها میشود.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تاکنون دانشمندان علت اصلی افزایش اشتها در شرایط سرما را مشخص نکرده بودند. در مطالعه اخیر مشخص شد این فرایند به دلیل وجود توده ای از نورون ها ایجاد میشود که در موش ها شناسایی شده است.
افزایش مصرف انرژی در سرما باعث شده است تا روش هایی مانند سرما درمانی یا غوطه ور شدن در آب سرد برای کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن مورد استفاده قرار بگیرند.
در مطالعه انجام گرفته مشخص شد موش ها پس از کاهش دما و با گذشت ۶ ساعت دچار افزایش رفتارهای غذاجویانه شدند. این رفتار می تواند به دلایلی غیر از کاهش دما اتفاق افتاده باشد.
با کمک پاکسازی بافت مغز و بررسی صفحات نورونی محققان موفق به مقایسه فعالیت نورون ها در شرایط گرم و سرد شدند. با وجود کاهش فعالیت نورون در اکثر بخش های مغز در اثر سرما، بخش هایی از تالاموس همچنان فعالیت زیادی داشتند. در نهایت بخشی به نام خنجری در تالاموس یافت شد که فعالیت آن درست قبل از رفتار موش ها افزایش داشته است. این مطالعه نشان داد سرما باعث ایجاد سیگانال هایی در مغز میشود که قادر است افزایش اشتها در مغز را ایجاد کنند.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster