دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
مرحله سوم طرح یکپارچه فروش خودرو در شهریورماه 1402 برگزار می‌شود.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
به گفته مدیر سامانه طرح یکپارچه فروش خودرو، مرحله سوم عرضه اتومبیل‌ در شهریورماه برگزار می‌شود. بنابراین پس از اسفند 1401 و خرداد 1402، سومین مرحله عرضه یکپارچه خودرو در شهریورماه 1402 برگزار خواهد شد.
بنابر اعلام مدیر سامانه یکپارچه، در شهریورماه 1402 ابتدا فرصت ویرایش خودرو برای متقاضیان مرحله دوم مهیا می‌شود. طی این مرحله افرادی که خودرو به آن‌ها تخصیص داده نشده یا کسانی که موعد تحویل خودرو آن‌ها در سال 1403 اعلام شده است، می‌توانند خودروهای جایگزین را انتخاب کنند. پس از آن نیز ثبت‌نام مرحله سوم این سامانه آغاز خواهد شد. گزینه ویرایش از روزهای پایانی مردادماه در سامانه قابل مشاهده بود؛ بااین‌حال، برای فعال‌شدن آن بایستی مدتی را صبر کرد.
تاکنون دو مرحله از طرح یکپارچه فروش خودرو برگزار شده است که طی آن حدود سه میلیون نفر متقاضی خرید خودرو بوده‌اند. در مرحله اول که اسفندماه 1401 برگزار شد، حدود یک میلیون نفر ثبت‌نام کردند که عمده آن‌ها خواهان خرید محصولات ایران‌خودرو بودند. پس از برگزاری مرحله اول، ظرفیت فروش ایران‌خودرو تکمیل شد، از‌این‌رو ایران‌خودرو در نوبت دوم حضور داشت.
نوبت دوم سامانه یکپارچه با استقبال گسترده‌تر مشتریان همراه بود و حدود دو میلیون نفر در آن ثبت‌نام کردند. بااین‌حال، تعداد شرکت‌ها و همچنین خودروهای عرضه‌شده در این طرح نسبت به مرحله اول کاهش چشمگیری یافت. ظرفیت فروش دیگر خودروساز بزرگ، یعنی سایپا نیز در این مرحله تکمیل شد و حتی گزینه انتخاب برخی خودروهای مونتاژی چینی نیز با موعد تحویل سال 1403 در اختیار متقاضیان قرار گرفت.
حاصل این نوع از تخصیص خودرو به مشتریان، انصراف گسترده آن‌ها بوده است. بنابر اعلام مدیر سامانه یکپارچه، 50 درصد از متقاضیان خرید خودروهای سایپا طی ماه‌های اخیر انصراف داده‌اند. آمار انصراف در بحث خودروهای مونتاژی اعلام نشده است اما براساس شرایط بازار، احتمال می‌رود با موج بزرگ‌تری از انصراف در بخش خودروهای مونتاژی روبه‌رو باشیم.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster