محققان نوعی ستاره دریایی پردار در اقیانوس منجمد جنوبی شناسایی کردند که شکل ظاهری آن متفاوت بوده و ۲۰ بازو دارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان در حین پژوهش در اقیانوس منجمد جنوبی نوعی گونه جدید از ستاره دریایی پردار را شناسایی کردند که ظاهر آن بسیار متفاوت و عجیب است. […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
محققان نوعی ستاره دریایی پردار در اقیانوس منجمد جنوبی شناسایی کردند که شکل ظاهری آن متفاوت بوده و ۲۰ بازو دارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان در حین پژوهش در اقیانوس منجمد جنوبی نوعی گونه جدید از ستاره دریایی پردار را شناسایی کردند که ظاهر آن بسیار متفاوت و عجیب است. محققان نام این موجود عجیب را توت فرنگی گذاشته‌اند که ۲۰ بازو دارد. برخی از بازوها به شکل پردار بوده و برخی دیگر نیز به صورت ناهموار با بقیه متفاوت هستند. طبق گفته گرگ راس، دکترای زیست شناسی از دانشگاه کالیفرنیا برخی از بازوهای این ستاره دریایی عجیب به طول ۲۰ سانتی‌متر می‌رسد.
طبق گزارش‌های منتشر شده شکل ظاهری آن چندان شباهتی به توت فرنگی ندارد. اما در صورت دقت روی بدن آن یک نوک کوچک روی بازوها قرار گرفته که شباهت زیادی به توت فرنگی دارد. این گونه جدید با نام Promachocrinus kerguelensis از رده کرینوئیدها است. در این گروه از جانداران ستاره‌های دریایی، خارپشت‌های دریایی، خیارها و زنبق‌های دریایی نیز قرار دارند.
طبق گفته راس بسیاری از ستاره‌های پردار شناسایی شده تنها ۱۰ بازو دارند. موجود تازه کشف شده ۲۰ بازو داشته و همین موضوع باعث تعجب دانشمندان شده است. نوع بازوها نیز به صورت جمع شده به سمت پایین هستند. راس در این باره گفته است: محققان با کشف این گونه جدید می‌توانند علاوه بر شناخت بیشتر نسبت به ۸ گونه دیگر از ستاره‌های دریایی درک بهتری نسبت به گونه‌های مجزا و کشف شده قبلی داشته و آنها را دوباره احیا کنند.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster