شرکت ژاپنی با هدف چرت زدن کارمندان به صورت ایستاده نوعی اتاقک طراحی کرده که افراد می توانند در بین ساعات کاری خود از آن استفاده کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کارشناسان معتقدند. چرت کوتاه نیمروزی می تواند بهره وری را افزایش داده و خلاقیت افراد را افزایش دهد. به همین […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
شرکت ژاپنی با هدف چرت زدن کارمندان به صورت ایستاده نوعی اتاقک طراحی کرده که افراد می توانند در بین ساعات کاری خود از آن استفاده کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کارشناسان معتقدند. چرت کوتاه نیمروزی می تواند بهره وری را افزایش داده و خلاقیت افراد را افزایش دهد. به همین دلیل شرکت ژاپنی اتاقک عجیب خود را رونمایی کرده است. این اتاقک با نام جیرافنپ روش خواب پستانداران گردن دراز را برای انسان پیاده سازی می کند.
این کابین شبیه به یک کیوسک است و با استفاده از پلتفرم های خود می تواند وزن بدن را در حالت ایستاده تحمل کند‌. همچنین از ورود صداهای بیرون به داخل جلوگیری می کند. البته با توجه به ابعاد آن ممکن است افراد تنگناهراس بخواهند برای استراحت همان مبل اداری را انتخاب کرده و یا سر خود را روی میز قرار دهند.
شرکت ژاپنی کویوجو پلایوود ساخت جیرافنپ را بر عهده داشته است. در ژاپن خوابیدن پشت میز از نظر اجتماعی مورد قبول است. این شرکت نیز اعلام کرد با این کار قصد دارد با بهبود مراقبت های سلامتی به همه افراد در چرت زدن کمک کند.
هنوز مشخص نیست نصب و راه اندازی این پلتفرم چقدر هزینه خواهد داشت. شرکت سازنده می گوید افراد زیادی با وجود خستگی جسمی و خواب آلودگی همچنان به کار خود ادامه می دهند. اما با وجود جیرافنپ به دورانی نزدیک خواهیم شد که دیگر امکان چرت زدن در حالت ایستاده فراهم شده است.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster