دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
این طولانی‌ترین مدت‌زمانی است که کلیه یک خون در یک بیمار به فعالیت صحیح خود ادامه داده.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
کلیه یک خوک که چندی قبل به یک بیمار مرگ مغزی پیوند زده شده بود، پس از یک ماه همچنان در بدن این بیمار فعال است. این آزمایش حالا به طولانی‌ترین نمونه عملکرد کلیه خوک در بدن انسان تبدیل شده و می‌تواند امیدها را برای پیوندهای آتی افزایش دهد.
به گزارش گاردین، کلیه یک خوک که به بدن یک بیمار مرگ مغزی پیوند زده شده بود، با گذشت بیش از یک ماه همچنان به‌طور عادی به کار خود ادامه می‌دهد. دانشمندان اعلام کرده‌اند که همچنان به مدت یک ماه دیگر عملکرد این اندام حیاتی را در بدن این بیمار تحت نظر خواهند داشت.
دکتر «رابرت مانتگامری»، رئیس مؤسسه پیوند عضو Langone از دانشگاه نیویورک، می‌گوید این عضو درحال‌حاضر شبیه به اندام‌های انسان در بدن این بیمار عمل کرده است و وضعیت آن حتی بهتر از اندام‌های انسانی به‌نظر می‌رسد. این کلیه از بدن یک خوک که به‌صورت ژنتیکی اصلاح شده بود، برداشته شده است.
این پیوند عضو روی مردی 57 ساله به نام «مائوریس میلر» با هماهنگی خانواده‌اش انجام گرفته است. خواهر مائوریس می‌گوید اگرچه در ابتدا در اتخاذ این تصمیم مردد بود، اما درنهایت راضی شد تا بدن برادر درگذشته‌اش را به پزشکان واگذار کند تا در راه این تحقیق علمی استفاده شود. او حالا خوشحال است که نام برادرش در کتاب‌های پزشکی ثبت خواهد شد و تا ابد به یاد خواهد ماند.
آزمایش دانشگاه نیویورک بخشی از تلاش دانشمندان برای افزایش سرعت کارآزمایی‌های بالینی به‌منظور پیوند اعضای بدن حیوانات به انسان‌هاست. محققان دانشگاه آلاباما در بیرمنگام (UAB) هم چند روز پیش از عملکرد موفق یک جفت کلیه خوک پس از گذشت هفت روز از پیوند آن‌ها در بدن یک بیمار خبر داده بودند.
مانتگامری می‌گوید آزمایش‌هایی از این دست به دانشمندان کمک خواهد کرد تا پاسخ سؤالات باقی‌مانده درزمینه این پیوندها را به‌دست بیاورند و متوجه شوند که با انجام چه اقداماتی جان بیماران را به خطر نمی‌اندازند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster