دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
در این تصویر از قطب شمال پلوتو، دره‌ها به رنگ آبی کم‌رنگ و ارتفاعات به رنگ زرد دیده می‌شوند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
درحال‌حاضر، پلوتو تنها جهان منظومه شمسی است که توسط یک دختر 11 ساله نام‌گذاری شده است.
با دقت به دره‌های یخ‌زده شمال پلوتو در این تصویر تقویت‌شده رنگی نگاه کنید. داده‌های تصویری مورد استفاده برای ساخت آن در ژوئیه 2015 توسط فضاپیمای «نیو هورایزنز» (New Horizons) هنگام انجام اولین پرواز اکتشافی از میان منظومه‌ دور پلوتو در شش میلیارد کیلومتری خورشید به‌دست آمد.
نام این منطقه «Lowell Regio» است که به نام «پرسیوال لوول» (Percival Lowell)، بنیان‌گذار رصدخانه لوول نام‌گذاری شده است. لوول هم‌چنین به دلیل فرضیاتش مبنی بر وجود کانال‌هایی در مریخ معروف بود. او پژوهش‌هایی را آغاز کرد که درنهایت منجر به کشف پلوتو در سال 1930 توسط کلاید تامبا (Clyde Tombaugh) شد.
در این تصویر، قطب شمال پلوتو در بالا و سمت چپ مرکز قرار دارد. سطح دره پهناور در سمت چپ که به رنگ آبی کم‌رنگ است، حدود 70 کیلومتر (45 مایل) وسعت دارد و به‌صورت عمودی به سمت جنوب کشیده شده است. ارتفاعات به رنگ زرد دیده می‌شوند. اندازه‌گیری‌های نیو هورایزن نشان داد علاوه بر نیتروژن یخی، متان یخی نیز در سراسر Lowell Regio به فراوانی یافت می‌شود.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster