محققان در مطالعات اخیر خود متوجه شدند برخی از بیماری‌های روانی مانند افسردگی و اسکیزوفرنی قادر هستند اندازه مغز را در برخی نواحی دچار تغییراتی کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه موناش در استرالیا در مطالعه اخیر خود متوجه شدند حجم برخی نواحی مغز در اثر برخی بیماری‌های روانی تغییر […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
محققان در مطالعات اخیر خود متوجه شدند برخی از بیماری‌های روانی مانند افسردگی و اسکیزوفرنی قادر هستند اندازه مغز را در برخی نواحی دچار تغییراتی کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه موناش در استرالیا در مطالعه اخیر خود متوجه شدند حجم برخی نواحی مغز در اثر برخی بیماری‌های روانی تغییر می‌کند. آنها امیدوارند در صورت شناسایی این تغییرات بتوانند درمان‌های موثرتری را برای این بیماری‌ها ارائه کنند. مطالعات جدید این محققان نشان می‌دهد احساسات فرد و همچنین خلق و خوی او در اثر شرایط روانی تغییر می‌کند. همچنین حجم و اندازه مغز نیز در این دوران دچار تغییر خواهد شد.
در ابن مطالعه حدود ۱۳۰۰ نفر به صورت داوطلبانه شرکت داشتند. محققان از مغز آنها تصویربرداری کرده و تاثیر بیماری‌های روانی مختلف را روی حجم و اندازه نواحی مغز بررسی کردند.
در نهایت در این مطالعه مشخص شد در جریان بیماری‌های روانی بخش‌هایی از مغز دچار تغییرات شده و با بررسی این نواحی می‌توان درمان‌های موثری نیز برای آن بیماری تجویز کرد. اشلی سگال، محقق ارشد در این مطالعه میگوید ما در این تحقیق متوجه شدیم بخش‌هایی از مغز در اثر بیماری‌های روانی تغییر می‌کنند. در صورتی که بتوانیم این مناطق را شناسایی و مورد بررسی قرار دهیم می‌توان در آینده درمان‌های موثرتری را برای بیماری‌های روانی در نظر گرفت.
افراد شرکت کننده در این تحقیق حداقل یکی از بیماری‌هایی مانند افسردگی، اختلالاتی همچون کم توجهی یا بیش فعالی، اسکیزوفرنی، اختلال وسواس فکری و یا دو قطبی را در خود داشتند. مقایسه مغز افراد دارای بیماری و افراد سالم در همان گروه سنی نشان داد اندازه مغز در برخی مناطق برای افراد بیمار و سالم با یکدیگر متفاوت است.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster