چین با هدف توسعه و استفاده از انرژی هسته ای، رآکتور کوچک هسته ای خود را راه اندازی می کند. اکنون ماژول این رآکتور نصب شده و بدین ترتیب بخش اعظم ساخت اولین رآکتور مدولار کوچک تجاری به پایان رسید. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت ملی هسته ای چین اعلام کرد […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
چین با هدف توسعه و استفاده از انرژی هسته ای، رآکتور کوچک هسته ای خود را راه اندازی می کند. اکنون ماژول این رآکتور نصب شده و بدین ترتیب بخش اعظم ساخت اولین رآکتور مدولار کوچک تجاری به پایان رسید.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت ملی هسته ای چین اعلام کرد رآکتور مدولار ابن کشور به نام لینگلانگ وان اکنون مونتاژ ماژول خود را پشت سر گذاشته و اوج فرایند نصب آن به پایان رسیده است. شرکت ملی هسته‌ای چین اعلام کرده است کوچک سازی انرژی هسته‌ای جهانی توسط چین یک اقدام تاریخ ساز است و این کشور را در خط مقدم جهانی از نظر ساخت قرار می‌دهد.
این رآکتور مدولار یک رآکتور چند منظوره آب تحت فشار به همراه ماژول هسته است. طراحی و اجرای آن توسط موسسه انرژی هسته‌ای چین و شرکت ملی هسته‌ای این کشور انجام شده است. دنگ شیائولیانگ معاون نیروی هسته‌ای استان هایتان در این مورد گفته است نصب ماژول هسته می‌تواند امکانات را برای نصب و آزمایش کردن سیستم کمکی فراهم کند.
ماژول نصب شده کنونی قطعاتی مانند مخزن تحت فشار، ژنراتور و دیگر تجهیزات حیاتی مانند گیرنده پمپ را شامل میشود. ابن ماژول دارای مولد بخار است که ابتدا در مخزن تحت فشار جوش داده شد. در واقع اتصال آن دو شبیه به ادغام قلب و ریه نیروگاه هسته ای محسوب میشود. این ماژول برای نصب به هوای خوب نیاز داشت. همچنین برای فعالیت به کنترل دقیق شتاب گزانشی نیاز دارد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster