بررسی قطرات موجود در نمک توانست تاریخ ۱۵۰ میلیون ساله اقیانوس و زمین شناسی سیاره زمین را نشان دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اخیرا محققان مجموعه میکروسکوپی ای از آب که درون بلور نمک قرار داشت مورد تجزیه و تحلیل شیمیایی قرار دادند. آنها متوجه شدند بسیاری از داده های مربوط […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
بررسی قطرات موجود در نمک توانست تاریخ ۱۵۰ میلیون ساله اقیانوس و زمین شناسی سیاره زمین را نشان دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اخیرا محققان مجموعه میکروسکوپی ای از آب که درون بلور نمک قرار داشت مورد تجزیه و تحلیل شیمیایی قرار دادند. آنها متوجه شدند بسیاری از داده های مربوط به اطلاعات تاریخ زمین شناسی درون این بلورها قرار دارد.
مبراهتو ولدقبریل به همراه تیم لوئنشتین از دانشگاه های پرینستون و بینگهمتون لیتیوم موجود در یک هالیت دریایی را مورد بررسی قرار دادند. هالیت دریایی به نوعی سنگ نمک دریایی گفته میشود. در این بررسی تاریخچه مربوط به صفحات اقیانوسی در بستر دریا بازسازی شد.
این بررسی درک بیشتری از شرایط جوی در طول زمان ارائه خواهد کرد. ولدقبریل در این مورد می گوید: بین شیمی اتمسفر و شیمی اقیانوس ارتباط مستقیمی وجود دارد. در واقع اتفاقات اقیانوس منعکس کننده اتفاقات جو است. 
آب اقیانوس علاوه بر نمک حاوی مواد معدنی نیز بوده و میزان آن نیز نشان دهنده فرآیندهای مختلف در زمان های معین است. اگر چه هالیت دریایی به طور کامل اشباع نیست اما درون آن محفظه های کوچکی از آب وجود دارد که قدمت ان به زمان تشکیل آن برمی گردد. بدین ترتیب وضعیت شیمیایی اقیانوس ها درون هالیت ثبت و ذخیره خواهد شد.
این تحقیقات می تواند درک درستی از بهم پیوستگی سیستم های زمین و فعالیت های تکتونیکی صفحه ارائه کند و نشان دهنده تنظیم آب کره زمین و جو آن باشد.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster