دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
سحابی‌های گسیلشی IC 1396 و Sh2-129 در فاصله 3,000‌ سال نوری از ما قرار دارند و سرشار از گازهای درخشان و ابرهای غباری تاریک هستند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
این میدان دید تقریباً 12 درجه‌ای، سحابی‌های گسیلشی وسیع IC 1396 و Sh2-129 که ترکیبی از گازهای درخشان میان‌ستاره‌ای و ابرهای غباری تاریک هستند را در صورت فلکی قیفاووس نشان می‌دهد.
IC 1396 (سمت چپ) صدها سال نوری وسعت و در فاصله 3,000‌ سال نوری از ما قرار دارد. ستاره مرکزی این سحابی به آن انرژی می‌دهد. سحابی «خرطوم فیل» که یک ابر تاریک پیچ در پیچ است، در پایین سمت راست مرکز IC 1396 قرار دارد. سحابی خرطوم فیل ده‌ها سال نوری طول دارد و مواد خام تشکیل ستاره و پیش‌ستاره‌ها را در خود پنهان کرده است.
در سمت راست تصویر و در همان فاصله نسبت به زمین، توده‌های روشن و برآمدگی‌های خمیده‌ ساطع‌شده از Sh2-129 مشاهده می‌شود. Sh2-129 با نام معروف «سحابی خفاش پرنده» (Flying Bat Nebula) نیز شناخته می‌شود. درون خفاش پرنده، سحابی نشری آبی کم‌رنگ Ou4 یا «سحابی ماهی مرکب غول‌پیکر» (Giant Squid Nebula) که جدیدترین عضو این باغ وحش کیهانی سلطنتی است، قرار دارد.
در قسمت پایینی ضلع سمت راست قاب، بارنارد 150 یا سحابی تاریک «اسب دریایی» (Seahorse Nebula) دیده می‌شود.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster