استیم دک، کنسول دستی ولو، به‌زودی با رقابت شدیدتری در بازار روبه‌رو خواهد شد. ماه گذشته افشاگران گفتند که لنوو روی کنسول بازی جدیدی کار می‌کند که به ویندوز مجهز است و لیجن گو (Lenovo Legion Go) نام دارد. درحالی‌که لنوو هیچ واکنشی به این ادعاها نشان نداد، ساعاتی قبل اولین تصاویر منتسب‌به لیجن گو فاش شد.
تصاویر منتسب‌به کنسول بازی لنوو که توسط نشریه‌ی ویندوز ریپورت منتشر شده‌اند، نشان می‌دهند لیجن گو تا حد زیادی مشابه استیم دک و ROG Ally است و شباهت‌های زیادی به نینتندو سوییچ نیز دارد.
کنسول لیجن گو نمایشگر هشت اینچ دارد و به دو کنترلر مشابه جوی-کان مجهز است که می‌توان آن‌ها را جدا کرد. همچنین به‌نظر می‌رسد کنسول لنوو به پایه‌ای مشابه پایه‌ی مدل OLED نینتندو سوییچ مجهز است.
کنترلرهای لیجن گو در نگاه اول ترکیبی از جوی-کان‌های جداشونده‌ی تخت سوییچ و کنترلر انحنادار استیم دک هستند. ظاهرا کنترلر سمت راست لیجن گو، یک تاچ‌پد (صفحه‌ی لمسی) دارد. استیم دک در هر دو طرف به تاچ‌پد مجهز است. از آن‌جایی که می‌توان کنترلرها را جدا کرد، احتمالا لیجن گو به نمایشگر لمسی مجهز است.
تصاویر لیجن گو به وضوح نشان می‌دهند این کنسول ضخامت زیادی دارد. ایسوس کنسول ROG Ally را با ضخامت نسبتاً کم تولید کرد و همین موضوع باعث شد شارژدهی کنسول چندان مناسب نباشد. بدنه‌ی ضخیم‌تر لیجن گو به این کنسول امکان می‌دهد از باتری پرظرفیت‌تری استفاده کند.
به ادعای نشریه‌ی ویندوز ریپورت، کنسول لیجن گو از ویندوز ۱۱ استفاده می‌کند. این یعنی اگر کنسول سخت‌افزار مناسبی داشته باشد، می‌توانید همه‌ی بازی‌های ویندوز را روی آن اجرا کنید. پیش‌تر گفته شده بود که لیجن گو به پردازنده سری AMD Phoenix که در ROG Ally نیز حضور دارند مجهز خواهد بود.
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster