دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
بر اساس این پروانه، آسیاتک مجاز است خدمات ارتباطی ثابت و سیار را به مشترکان ارائه کند
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
مجموعه انتقال داده‌های آسیاتک موفق به دریافت پروانه شبکه و خدمات ارتباطی یکپارچه (UNSP) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شد. حال این مجموعه مجاز است خدمات ارتباطی ثابت و سیار را به مشترکان ارائه کند.
مجموعه انتقال داده‌های آسیاتک موفق به دریافت پروانه شبکه و خدمات ارتباطی یکپارچه (UNSP) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شد.
به گزارش دیجیاتو و به نقل از روابط عمومی مجموعه انتقال داده‌های آسیاتک، مراسم اهدای پروانه شبکه و خدمات ارتباطی یکپارچه (UNSP) توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به اپراتورها، از جمله آسیاتک روز گذشته در عمارت کلاه فرنگی این وزارتخانه برگزار شد.
بر اساس این پروانه، آسیاتک مجاز است خدمات ارتباطی ثابت و سیار را به مشترکان ارائه کند؛ علاوه بر این، آسیاتک را متعهد به ارائه اینترنت مبتنی بر فیبر نوری (FTTH) به یک‌ میلیون خانوار در سراسر کشور می‌کند. 
گفتنی است، پوشش اینترنت مبتنی بر فیبر نوری یک میلیون و سیصد خانوار که برعهده شرکت ایرانسل بوده نیز به آسیاتک واگذار شده است. همچنین آسیاتک پوشش یک‌ونیم میلیون تعهد مازاد را نیز برعهده گرفته است. بر اساس برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات، هشت میلیون خانوار ایرانی تا پایان سال جاری باید تحت پوشش اینترنت مبتنی بر فیبر نوری قرار بگیرند که از این میزان، سه‌ونیم میلیون خانوار تا کنون تحت پوشش قرار گرفتند.
 مصوبه UNSP با رویکرد یکپارچه‌سازی پروانه‌های ایجاد شبکه و خدمات و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های فنی، زیرساختی و تجاری کشور تصویب و نحوه پوشش خانوارها، میزان حمایت‌های مالی دولتی از محل حق‌السهم اپراتورها و نحوه نظارت بر اجرای این پروژه پیش‌بینی شده است. مفاد مصوبه UNSP در قالب الحاقیه موافقت‌نامه پروانه برای اپراتورهای متقاضی اعمال می‌شود.
بنابر اعلام وزارت ارتباطات در طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها، تاکنون برنامه عملیاتی تعهدی اپراتورها در 29 استان و 1118 شهر نهایی شده است و مابقی شهرها نیز تا پایان دی ماه 1402 تعیین تکلیف می‌شود.
تاکنون در 113 شهر مجوز شهرداری برای شروع عملیات اجرایی اخذ شده و در 104 شهر و 20 استان عملیات اجرایی توسط اپراتورهای متعهد آغاز شده است.
همچنین برنامه‌ریزی شده تا پایان امسال 8 میلیون خانوار تحت پوشش فیبرنوری قرار گیرند و تا پایان کار دولت سیزدهم در سال 1404 این میزان به 20 میلیون خانوار برسد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster