آلاینده های شیمیایی موجود در ایستگاه فضایی بین المللی می تواند از گرد و غبار موجود در خانه در اروپا و آمریکا بیشتر باشد. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مطالعه اخیر که در آن گرد و غبار. جمع آوری شده توسط سیستم فیلتر ایستگاه فضایی مورد بررسی قرار گرفته است نشان می […]
تبلیغات
لیست ارزهای دیجیتال
آلاینده های شیمیایی موجود در ایستگاه فضایی بین المللی می تواند از گرد و غبار موجود در خانه در اروپا و آمریکا بیشتر باشد.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مطالعه اخیر که در آن گرد و غبار. جمع آوری شده توسط سیستم فیلتر ایستگاه فضایی مورد بررسی قرار گرفته است نشان می دهد سطوح آنلاینده ها در این ایستگاه از میانگین سطوح متوسط این آلاینده ها در گرد و غبار خانه ها در سراسر آمریکا و اروپای غربی بیشتر است.
محققان معتقدند نتیجه گیری این مطالعه می تواند در آینده به مهندسان در ساخت فضاپیماهای جدید برای سفرهای طولانی مدت انسان کمک کنند.
استوارت هاراد، از دانشگاه بیرمنگام در مورد این مطالعه می گوید: یافته های بدست آمده در این پژوهش نشان می دهد در اینده می توان فضاپیماها را با انتخاب دقیق مواد در مراحل اولیه به گونه ای ساخت که بسیاری از این آلاینده ها قبل از تولید حذف شوند.
برای مثال موادی مانند دی‌فنیل اترهای پلی برومینه شناسایی شدند که در تجهیزات الکترونیکی به عنوان مواد ضد حریق به کار می روند. به گفته محققان وجود این ماده نشان دهنده استفاده از مواد غیرآلی ضدحریق در ایستگاه فضایی و ساخت پارچه های ضد حریق بوده است.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی

به گزارش تکنا، همه کشورها این چنین هستند؛ این توجیهی است که خیلی از مسئولان و سیاستگذاران عالی رتبه کشور عموما برای موضوعاتی که حس نارضایتی و اعتراض جامعه را در پی دارد، مطرح می‌کنند. از تکدی‌گری گرفته تا آلودگی هوا و گرانی مسکن. آخرین نمونه‌اش سخنان خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی است که […]

بعد از اعمال محدودیت های اینترنتی و مسدود شدن پلتفرم های خارجی، مدیران پیام رسان های داخلی و همچنین خبرگزاری های دولتی خبر از افزایش چشمگیر مخاطبین پلتفرم های بومی دادند اما شواهد میدانی، گزارش های مردمی و نظرات برخی کارشناسان حاکی از آن است که مردم تمایل چندانی به استفاده از پلتفرم های بومی […]

دولت با علم به خسارت دیدن چندصد هزار کسب و کار آنلاین اقدام به فیلترینگ شبکه‌های مجازی کرد و حالا به اسم حمایت از آنها در حال تدارک منابع مالی جدیدی است که نفع آن متوجه صدا و سیما و پلتفرم‌های داخلی خواهد بود.

بازار آنلاین ایران با حدود ۳۰۰ هزار فروشگاه تعطیل شده است. بازاری که اندازه آن تقریبا معادل ۷۵۰ بازار سنتی مانند بازار تجریش است و ۹ میلیون نفر ایرانی کرکره کسب‌وکار آنلاین خود را پایین کشیده‌اند. به جز این معاملات بازارهای ارز دیجیتال در ایران با حدود ۱۲ میلیون معامله‌گر تعطیل شده است. مسئله به […]


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster