فیلم های زیادی نمی توانند خیلی ادامه پیدا کرده و همچنان جذابیت خود برای بیننده را حفظ کنند؛ و خیلی ها حوصله و وقت کافی برای دیدن فیلم های طولانی را ندارند. زمان های طولانی می توانند یک عامل بازدارنده برای فیلم ها باشد، به خصوص برای کسانی که دامنه توجه کوتاهی دارند. بنابراین، فیلم های منحصربفرد و فوق العاده خوش ساختی لازم است تا بینندگان را در حالی که روایت ها بیش از حد باز می شوند، پای تماشای خود نگه دارد.  با این حال، هر فیلمی را نمی توان در کم تر از یک ساعت و ۳۰ دقیقه به پایانی مناسب رساند؛ روایت های خاص ذاتاً پیچیده هستند و به زمان بیشتری برای بررسی کامل نیاز دارند.

بنابراین زمان روایت طولانی فیلم اوپنهایمر (Oppenheimer) کاملاً قابل درک است. برای فیلم هایی مانند اوپنهایمر (که هنوز هم یکی از داغ ترین فیلم های سال ۲۰۲۳ است)، لازم بود که روایت را به عمق زندگی جی. رابرت اوپنهایمرگسترش داد و کنجکاوی برای دانستن بیشتر در مورد نقشی که او در ساخت بمب اتمی ایفا کرد به اندازه ای بود که بینندگان را به صندلی هایشان میخکوب می کرد، جذابیتی که با دیگر عناصر خارق العاده فیلم تقویت شده بود.
اگر چه سه ساعت، زمان کمی برای ارائه تصویری کامل از زندگی یک فرد  است، اما کریستوفر نولان در اوپنهایمر در انجام این کار بسیار موفق بوده است. با این حال، حتی قبل از اوپنهایمر، فیلم های حماسی مانند پدرخوانده ۲، هفت سامورایی، نیکسون و ایرلندی به چنین موفقیتی دست یافته بودند و عنوان معتبر “شاهکار” را کسب کرده بودند. این فیلم های طولانی ثابت می کنند که تا زمانی که کیفیت وجود داشته باشد، زمان فیلم مهم نیست.

ایرلندی نگاهی تکان دهنده و درون نگرانه به دنیای زیرزمینی جنایت های سازمان یافته دارد و از نگاه فرانک شیران، راننده سابق کامیون که به آدمکشی روی آورده، داستان دوستی و وفاداری بین مردانی را روایت می کند که در سمت نادرست قانون زندگی می کنند. در این فیلم که بیش از سه ساعت به طول می انجامد، مسخه مسن تر فرانک زندگی خود را به عنوان یک راننده جوان کامیون روایت می کند و اینکه چگونه با راسل بوفالینو (جو پشی) آشنا شده و پله های ترقی به عنوان یک آدکش را در ساختار مافیایی او طی می کند.
فیلم ایرلندی به عنوان یک فیلم مافیایی با بافتی پیچیده و غنی و الهام گرفتن از کتاب غیر داستانی چارلز برانتز به نام  I Heard You Paint House، یکی از بهترین همکاری های مارتین اسکورسیزی و رابرت دنیرو محسوب می شود. با اضافه شدن بازیگران شناخته شده ای چون پشی و آل پاچینو که به جذابیت فیلم می افزایند، بسیاری از بینندگان خود را در زمان ۳.۵ ساعته نمایش آن، بدون هیچ شکایتی، غرق شده می بینند.

شاهکار آکیرا کوروساوا یکی از آن فیلم های بدون تاریخ مصرف و طولانی است که بینندگان می توانند بارها و بارها آن را ببینند و از خط داستانی جذاب و پیچیده آن خسته نشوند. هفت سامورایی با شخصیت های غنی و توسعه یافته خود، در کنار عمق احساسی روایت و سکانس های اکشن خیره کننده اش، یکی از تاثیرگذارترین و تحسین شده ترین فیلم های تاریخ سینما محسوب می شود. این فیلم که در ژاپن قرن شانزدهم روایت می شود، داستان گروهی هفت نفره از رونین ها (سامورایی های بدون ارباب) را روایت می کند که توسط ساکنان یک روستای کشاورز کوچک استخدام می شوند تا از آن ها در برابر راهزنان غارتگر محافظت کنند.
این فیلم در طول ۲۰۷ دقیقه روایت خود به توسعه شخصیت این هفت سامورایی و روستاییان می پردازد و اولین آشنایی، آموزش های طاقت فرسا و پیوندهای آن ها را در حالی که برای مبارزه نهایی برای بقا آماده می شوند، به تصویر می کشد.  در حالی که این فیلم اکشن بدون شک باشکوه و خارف العاده است، اما چیزی که واقعاً هفت سامورایی را برجسته است، شخصیت های عمیقاً جذاب آن است که هر کدام با پیشرفت آهسته فیلم و رسیدن به اوج دراماتیک خود، فضای کافی برای درخشش را دارند.

فیلم بر باد رفته دلیلی بر این مدعاست که هر چه قدیمی تر، ارزشمندتر.  این فیلم مملو از بار عاطفی یکی از قدیمی ترین رمانس های حماسی آمریکایی است که هرگز خسته کننده یا منسوخ به نظر نمی رسد.  این فیلم به کارگردانی ویکتور فلمینگ و براساس رمانی به همین نام اثر مارگارت میچل در سال ۱۹۳۶ ساخته شده است.
بر باد رفته در دوران پیش از جنگ داخلی در ایالت جنوبی جورجیا روایت شده و داستان آن از این قرار است که یک زن زیبای جنوبی در طول جنگ در معرض زندگی سختی قرار می گیرد، اما همچنان مصمم است که به هر قیمتی زنده بماند.  زمان سه ساعته این فیلم برای بینندگانی که شیفته روایت خوش ساخت، عشق غیرقابل مقاومت، دیالوگ های فراموش نشدنی و لحظاتی که آن ها را کاملاً درگیر خود می کند، اهمیتی ندارد.  با وجود جنجال هایی که پیرامون این فیلم حماسی وجود دارد، بر باد رفته هنوز هم برای دوستداران سینمای امروزی اهمیت داشته و جذاب است.

این درام تاریخی قدرتمند و تحسین شده توسط استیون اسپیلبرگ کارگردانی شده و بر تلاش های یک تاجر آلمانی در نجات جان انسان های بی گناه در یکی از تاریک ترین فصل های تاریخ بشر تمرکز دارد. فهرست شیندلر داستان اوک شیندلر است که جان صد ها یهودی را در جریان هولوکاست نجات داد.  روایت فیلم در مجموعه ای از سکانس های تاثیرگذار و تلخ افشا می شود و مبارزات روزانه، ترس ها و کارهای قهرمانانه کارگران یهودی تحت حمایت شیندلر را به تصویر می کشد.
با چنین روایت سنگینی، زمان پخش سه ساعته فیلم کاملاً قابل درک است.  با این حال، بسته به دیدگاه بینندگان، مدت زمان طولانی این فیلم ممکن است یک مزیت یا نقص باشد.  اما برای کسانی که از فیلم های تاریخی لذت می برند که عمیقاً در موضوع خود کاوش می کنند و پیچیدگی های فضای تاریخی داستان خود را با دقت بررسی می کنند، مدت زمان روایت فهرست شیندلر یک مزیت مضاعف محسوب می شود.

مگنولیا یکی از بهترین و تاثیرگذارترین فیلم های پل توماس اندرسون محسوب می شود.  این فیلم یک درام پیچیده و درهم تنیده است که به خاطر سبک روایی غیر خطی و شخصیت های متعددی که توسط گروه بازیگران برجسته اش به تصویر کشیده می شوند، شناخته شده است.  این فیلم زندگی شخصیت های متعددی را دنبال می کند که ظاهراً ارتباطی با یکدیگر ندارند و هر کدام با شیاطین درونی و مشکلات خاص خود دست و پنجه نرم می کنند.  اما با آشکار شدن روایت اصلب فیلم، داستان های آن ها در طول یک روز پرحادثه درهم آمیخته و همپوشانی پیدا می کنند.
از آنجایی که مگنولیا  یک درام احساسی است که با تروما و چگونگی جستجوی برای شادی از سوی افراد سر و کار دارد، ممکن است موضوع سنگینی برای تماشا در طی بیش از سه ساعت باشد.  با این حال، برای کسانی که حوصله نشستن پای تماشای آن را دارند، تماشای مگنولیا به تجربه ای عمیق و تاثیرگذار تبدیل می شود.  تاثیر عاطفی قدرتمند فیلم می تواند گذشت زمان را از یادتان ببرد و آن را به سریع ترین فیلم سه ساعته برای مخاطبان محسور شده اش تبدیل کند.

قسمت دوم سه گانه پدرخوانده یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما است که جایگاه فرانسیس فورد کوپولا را به عنوان یکی از بهترین کارگردانان جهان تثبیت کرده است.  جذابیت و کیفیت این فیلم که با استقبال گسترده منتقدان و کسب شش جایزه اسکار همراه بود، همچنان بی نظیر است.  این فیلم که هم به عنوان پیش درآمد و هم دنباله شاهکار اورجینال یعنی پدرخوانده به شمار می رود، در دو خط زمانی روایت می شود؛ یکی به دوران سلطنت مایکل کورلئونه به عنوان دُن جدید خانواده مافیایی کورلئونه می پردازد و دیگری زندگی دورانجوانی پدرش، ویتو کورلئونه را به تصویر می کشد.
خط داستانی پیچیده این فیلم چیزی است که قطعاً چشم بسیاری از بینندگان را به صفحه نمایش خیره می کند و نمی دانند زمان روایت سه ساعته فیلم چه وقت به پایان رسیده است.  قسمت دوم پدرخوانده گنجینه ای از صحنه های به یاد ماندنی و دیالوگ های قابل نقلی است که توسط مایکل کورلئونه ارائه شده و این لحظات نمادین در فرهنگ عامه ریشه دوانده اند.

به عنوان سومین و آخرین قسمت در این سه گانه حماسی فانتزی به کارگردانی پیتر جکسون، ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه نبرد نهایی بین نیروهای خیر و شر بر سر آینده سرزمین میانه را روایت می کند.  فرودو، سم، آراگون، گندالف و گروهی دیگر از قهرمانان برای نابودی حلقه یگانه و مقابله با ارتش اهریمنی سائورون با هم متحد می شوند.  درست مانند پدرخوانده که پس از اکران با استقبال منتقدان و سینماروها همراه بود، این فیلم نیز مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و به موفقیت های زیادی در گیشه دست یافت.
دستاورد قابل توجه آن با کسب ۱۱ جایزه اسکار مشهود است که جایگاه آن را به عنوان یکی از بهترین دستاوردهای سینمایی در ژانر فانتزی تثبیت می کند.  بازگشت پادشاه به متن اصلی رمان جی. آر. آر. تالکین وفادار می ماند و زمان روایت  طولانی فیلم، چنین رویکردی را ممکن می سازد.  این رویه و مدت زمان طولانی فیلم امکان گنجاندن لحظات کلیدی و خط داستانی کتاب را فراهم می کند و هم طرفداران کتاب و هم تازه آشنایان با داستان ارباب حلقه ها را راضی می کند.

با سبک منحصربفرد فیلمسازی کوئنتین تارانتینو، خط روایی اورجینال، دیالوگ های بامزه، طنز تاریک، روایت های پیچیده و روابط پیچیده بین شخصیت ها، بسیاری از بینندگان ساعت ها به تماشای فیلم هشت نفرت انگیز می نشینند بدون اینکه حوصله شان سر برود. این فیلم که در شهر وایومینگ و پس از جنگ داخلی روایت می شود، داستان گروهی از غریبه ها را دنبال می کند که در جریان یک کولاک به یک توقفگاه پناه می برند.  با باز شدن روایت داستان، هویت این شخصیت های مشکوک و همچنین انگیزه های آن ها آشکار شده و منجر به خشونت و پارانویا در توقفگاه می شود.
در حالی که تدوین اصلی این فیلم بسیار خوب و جذاب است، نسخه مینی سریال موجود در نتفلیکس نگاهی طولانی تر به لحظات جالب دیگر فیلم داشته و بینش بیشتری را نیز به شخصیت ها ارائه می دهد. برای کسانی که تماشای کل فیلم سه ساعته را در یک جلسه تماشا دشوار می بینند، نسخه مینی سریال یک جایگزین مناسب است و هر قسمت را با مدت زمان نسبتاً کوتاه ۵۰ دقیقه ارائه می دهد.

The Inland Empire یک فیلم درام معمایی و چالش برانگیز به نویسندگی و کارگردانی دیوید لینچ است.  این فیلم ساختار روایی خطی متداول را به چالش می کشد و در عین حال که بینندگان را در تجربه ای رویایی و سورئال غرق می کند، پذیرای تفسیرهای متعددی است.  داستان حول محور بازیگری به نام نیکی شکل می گیرد، و زمانی که او پرسونای یک شخصیت را در یک فیلم انتخاب می کند و مرزهای بین واقعیت و دنیایی کابوس وار محو می شود، همه چیز دچار تغییری بزرگ می شود.
مخاطب هم خود را درگیر این سفر عجیب و غریب و گیج کننده می بیند.  از آنجا که فیلم پر از تصاویر تکان دهنده و تاثیرگذار است، بینندگان ممکن است حتی پس از تقریبا یک ساعت تماشا نیز روایت آن را غیرقابل درک بدانند.  این فیلم غیرمعمول قطعاً برای همه جذاب نخواهد بود.  با این حال، برای طرفداران مشتاق دیوید لینچ، به خصوص کسانی که فیلم سوررئال Eraserhead را تحسین می کنند، این فیلم می تواند یک تجربه بسیار لذت بخش باشد.

این فیلم نمادین، قظعاً هر فهرستی از فیلم های طولانی که ارزش تماشا کردن دارند را کامل می کند.  داستان تایتانیک که در پس زمینه غرق شدن واقعی کشتی آر ام اس تایتانیک روایت می شود، داستان شخصیت های خیالی جک (لئوناردو دی کاپریو) و رُز (کیت وینسلت) را دنبال می کند که در این کشتی لوکس یک رابطه عاشقانه نافرجام و تراژیک را آغاز می کنند.
داستان فیلم که براساس یک واقعه تاریخی ساخته شده، موسیقی تاثیرگذار و اروجینال، تم های تاثیرگذار، بازی های قدرتمند دی کاپریو و وینسلت و کارگردانی استادانه جیمز کامرون همگی به شهرت فیلم به عنوان یک تجربه سینمایی قدرتمند و فراموش نشدنی کمک می کنند . داستان عاشقانه گیرا و غم انگیز این فیلم در سال ۱۹۹۷ دل بینندگان در سراسر جهان را به دست آورد.  حتی امروزه، این فیلم همچنان یک داستان احساسی قابل درک و یکی از غم انگیزترین داستان های عاشقانه ای است که تا به حال در سینما روایت شده است.

نیکسون نگاهی جذاب و تازه به زندگی یکی از مرموزترین و جنجالی ترین روسای جمهور آمریکاست؛ از جمله سیاست های ستیزه جویانه، پارانویا و سواستفاده از قدرت توسط او.  در طول فیلم، شخصیت پیچیده نیکسون و شیاطین درونی او از جمله ناامنی ها، تشنه قدرت بودن، بی رحمی و آسیب پذیری هایش مورد بررسی قرار می گیرند.
این درام زندگینامه ای به کارگردانی الیور استون در به تصویر کشیدن رسوایی واترگیت و دیگر رویدادهای مهم آن دوران سیاسی شکست نمی خورد.  باتوجه به دیدگاه عمومی دو قطبی نسبت بهنیکسون، بسیاری انتظار روایتی آزار دهنده یا کسل کننده درباره او را روی پرده سینما داشتند.  با این حال، استون با مهارت، داستان غم انگیزی را روایت می کند که به نوعی بینندگان را به درون ذهن این شخصیت پیچیده می برد و به آن ها اجازه می دهد تا ترشرویی و پارانویای او را در طول زمان سه ساعته فیلم درک کنند.  بازی استثنایی آنتونی هاپکینز در نقش رئیس جمهور نیکسون نیز نقش زیادی در ارتقای فیلم به جایگاه یک شاهکار واقعی داشت.

فیلم مذهبی حماسی و بدون تاریخ انقضای بن هور به کارگردانی ویلیام وایلر با کسب ۱۱ جایزه اسکار از ۱۲ نامزدی خود، یکی از پرافتخارترین فیلم های تاریخ سینماست.  این فیلم براساس رمان Ben-Hur: A Tale of the Christ نوشته لو والاس در سال ۱۸۸۰ ساخته شده است. این فیلم احساسی که در زمان عیسی مسیح در روم باستان روایت می شود، ماجراهای یهودا بن هور، شاهزاده یهودی را روایت می کند که به دنبال انتقام از دوست دوران کودکی اش است که به او خیانت کرده و به بردگی محکوم کرده است.
بن هور علی رغم طولانی بودنزمان روایتش، داستانی است که بیننده خود را مسحور و سرگرم می کند، صحنه به صحنه، در شریطی که ماجراهای پرفرازونشیب بن هور را دنبال می کنند.  این فیلم در کنار شکوه و زیبایی خود، یک داستان تلخ انسانی از مبارزه را نیز ارائه می دهد که عمیقاً در قلب بینندگانش طنین انداز می شود و آن ها را به صندلی هایشان میخکوب می کند تا مشتاقانه شاهد پیروزی نهایی قهرمان داستان باشند.  بن هور با بازی های خوب، قصه گویی تاثیرگذار، فیلمبرداری و صحنه های نمادینش، بدون شک یک فیلم حماسی باشکوه و تمام عیار است.

گرگ وال استریت برداشتی جذاب و طنزآلود از حرص و طمع و نیمه تاریک صنعت تجاری در دهه ۱۹۹۰ است. این فیلم به کارگردانی مارتین اسکورسیزی و بر اساس داستان واقعی جردن بلفورت، دلال سهامی که در دهه ۱۹۹۰ درگیر فساد گسترده و کلاهبرداری مالی بود، ساخته شده است.  گرگوال استریت در طول سه ساعت، ظهور و سقوط جردن بلفورت را به تصویر می کشد، کسی که نقش او را دی کاپریو به خوبی ایفا می کند. عملکرد برجسته دی کاپریو در این نقش تحسین منتقدان را برانگیخت و بر جذابیت فیلم افزود.
این فیلم که سه ساعت به طول می انجامد، در تمتم این مدت جذاب و گیرا است و در شرایطی که ماجراجویی های جذاب جردن بلفورت را روایت می کند گذشت زمان را از یاد مخاطب می برد.  اسکورسیزی در این کمدی سیاه، آینه ای در برابر جامعه قرار می دهد و میل سیری ناپذیر به ثروت را نقد می کند.  این فیلم تعادل بی نقصی بین صحنه های به یاد ماندنی، درام و لحظات کمدی برقرار می کند و این ترکیب مناسب، صرف نظر از طولانی بودنش، تماشای آن را سرگرم کننده و آسان می سازد.

لارنس عربستان به کارگردانی دیوید لین، براساس زندگی تی. ای. لارنس، افسر و ماجراجوی انگلیسی است که در طول جنگ جهانی اول در شورش اعراب علیه امپراتوری عثمانی نقش مهمی ایفا کرد.  کارگردانی و سرعت روایت بی نقص لین باعث می شود تا بینندگان در لبه صندلی های خود قرار بگیرند، در حالی که فیلم یک مطالعه شخصیتی گیج کننده را در مورد یکی از مرموز ترین شخصیت های تاریخی ارائه می دهد.
در حالی که ممکن است این روایت کاملاً از نظر تاریخی دقیق و درست نباشد، تفسیر لین از سرگذشت لارنس کاری را انجام می دهد که بسیاری از داستان های دیگر در مورد این جنگسالار الهام بخش قادر به انجام آن نیستند.  این فیلم نگاهی از درون به مرد پشت پرده این اتفاقات بزرگ دارد و بی نظمی خشونت باری را که داستان های دیگر اغلب به تصویر کشیده اند، از بین می برد.  لارنس عربستان فیلمی طولانی است که واقعاً ارزش بارها و بارها تماشا کردن را دارد و بازی تحسین برانگیز پیتر اوتول در نقش لارنس، چیزی کم از استثنایی بودن ندارد.

با روایت سرگذشت شخصیت های کلیدی چاک یگر، گاس گریسوم، جان گلن و آلن شپرد، The Right Stuff چالش های پیش روی اولین مردان فضایی آمریکا را بررسی می کند.  داستان از این قرار است که این میهن پرستان تحت آزمایش های فیزیکی و روانی طاقت فرسایی قرار می گیرند تا مشخص شود که آیا نیازمندی ها و توان لازم برای فضانورد شدن، در دورانی که برنامه فضایی آمریکا در تلاش بود خود را به پیشرفت های روس ها در این زمینه برساند، دارند یا خیر.
برای کسانی که از فیلم های مبتنی بر داستان های حماسی واقعی یا حتی آغاز سفر به فضا لذت می برند، زمان سه ساعته این فیلم، عاملی بازدارنده برای لذت بردن از فیلم نخواهد بود.  در کنار گاو خشمگین (Raging Bull) اسکورسیزی، این فیلم به عنوان یکی از بهترین فیلم های دهه ۸۰ شناخته می شود و چهار جایزه اسکار نیز به دست آورد. The Right Stuff به کارگردانی فیلیپ کافمن و بر اساس رمانTale of the Mercury Astronauts نوشته تام وولف در سال ۱۹۶۳ ساخته شده است. این فیلم ترکیبی از روایتی هیجان انگیز و پیچیده، همراه با صحنه های به یاد ماندنی و بازی های درخشانی از بازیگران فوق العاده اش است.

ورود
خیلی جذاب و قشنگه کارتون ،همیشه عاشق سینمام ♥️خسته نباشید
یعنی گرگ وال استریت هست ، ولی رقصنده با گرگ نه ؟؟؟ 🤣🤣🤣
تعجبم فیلم روزی روزگاری امریکا چرا تو لیست نیست
من الان رقصنده با گرگ رو دارم میبینم
۴ ساعته
امیدوارم فیلم خوبی باشه
۱۴۰۲ © تمامی حقوق برای وبسایت Rooziato (روزیاتو) محفوظ است.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster