دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
برخی از بهترین دوربین‌هایی که تاکنون به فضا پرتاب شده‌اند در مدارگرد شناسایی هستند و این فضاپیما عکس‌های شگفت‌انگیزی از مریخ گرفته‌ است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
۱۲ اوت ۲۰۰۵، ناسا مأموریت مدارگرد شناسایی مریخ خود را پرتاب کرد. هدف این مدارگرد مطالعه تاریخچه آب در سیاره سرخ بود.
پس از هفت ماه سفر به مریخ و شش ماه مانور هوایی برای رسیدن‌ به مدار مناسب، مدارگرد شناسایی شروع به جستجوی تاریخچه آب در مریخ با ابزارهای علمی خود کرد.
این ابزارها برای عکاسی از سطح مریخ از نزدیک، از بزرگنمایی دوربین استفاده می‌کنند، مواد معدنی را تجزیه‌وتحلیل می‌کنند، به‌دنبال آب زیرسطحی می‌گردند، میزان غبار و آبی را که در جو پخش می‌شود، ردیابی کرده و آب‌وهوای جهانی روزانه را نظارت می‌کنند.
برخی از بهترین دوربین‌هایی که تاکنون به فضا پرتاب شده‌اند در مدارگرد شناسایی هستند و این فضاپیما عکس‌های شگفت‌انگیزی از مریخ گرفته‌ است.
مدارگرد شناسایی مریخ در بررسی خود از سیاره سرخ، تعداد نقاط بررسی‌شده‌ از نمای نزدیک را ده برابر می‌کند. یکی از دوربین‌های مدارگرد، بزرگ‌ترین دوربینی است که تاکنون در یک مأموریت سیاره‌ای پرواز کرده. این قابلیت به مدارگرد اجازه می‌دهد تا موانعی مانند سنگ‌های بزرگ را که می‌تواند ایمنی فرودگرها و مریخ‌نوردها را به خطر بیندازد، ازجمله مأموریت فونیکس و مأموریت آزمایشگاه علمی مریخ را شناسایی کند.
این امکان به ناسا کمک کرده است تا سیاره سرخ را برای مکان‌های فرود مناسب برای مریخ‌نوردهایی مانند کنجکاوی جستجو کند. مدارگرد همچنین به‌عنوان ایستگاه رله داده برای سایر فضاپیماهای مریخ که نیاز به ارسال داده‌ها به زمین دارند، عمل می‌کند.
مدارگرد شناسایی مریخ درحال ارائه اطلاعات جدید با جزئیات بی‌سابقه در مورد سطح، زیرسطح و جو مریخ است. این مدارگرد به چهار هدف اصلی خود که شامل موارد زیر می‌شود، رسیده‌ است:
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster